Toruński biznes wspiera akcję #WOLNEZASOBY”!

2020-03-30 13:28 Mariusz Luda
Baza firm CWB
Autor: www.torun.direct

To kolejna inicjatywa w walce z koronawirusem, tym razem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Masz wolne zasoby? Podziel się i pomóż w walce z koronawirusem! Jednocześnie, przedsiębiorcy z Torunia dostarczają darmowe posiłki medykom, a listę restauracji z posiłkami na dowóz zamyka już blisko 100-tu przedsiębiorców.

Od pierogów czy tradycyjnego schabowego, poprzez dania orientalne aż do gorącej czekolady – już blisko 100 firm widnieje na toruńskiej liście firm i restauracji, które serwują dania na wynos. Bazę stworzyło Centrum Wsparcia Biznesu, a do listy cały czas można bezpłatnie się dopisać.

W menu tradycyjne polskie dania, ale i dania orientalne. Tą drogą można też zamówić pieczywo czy ciasta. Jest pizza, burgery czy sushi.

Dominuje kuchnia polska, ale są też propozycje dla miłośników potraw włoskich, wegetariańskich czy wegańskich. Można zamawiać śniadania, obiady i kolacje, ale też napoje – np. kawę.

Toruńskie Centrum Wsparcia Biznesu utworzyło bazę lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem, by pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu zagrożenia epidemią. Znalezienie się na tej liście jest bezpłatne, a miasto promuje lokale w oficjalnych serwisach miejskich i portalach społecznościowych – informuje Łukasz Drygalski z CWB.

Już blisko 100 toruńskich firm w bazie CWB

Centrum Wsparcia Biznesu dołączyło też do ogólnopolskiej akcji pomocy medykom. Są już lokale z Torunia, które przekazują bezpłatne posiłki pracującym w szpitalach lekarzom, sanitariuszom i pielęgniarkom.

Toruńskie restauracje razem z medykami! Przekazują im darmowe posiłki!

Akcja „Razem w walce z koronawirusem #WOLNEZASOBY” to kolejna inicjatywa, tym razem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Masz wolne zasoby? Podziel się i pomóż w walce z koronawirusem!

Informacje o zasobach produkcyjnych, w tym surowcach oraz gotowych produktach takich jak: środki dezynfekujące, produkty BHP, sprzęt medyczny, a nawet udostępnienie powierzchni magazynowej zostaną przekazane do odpowiednich służb, które w razie potrzeby będą się kontaktować i omawiać warunki współpracy.

Informacje o chęci włączenia się do akcji #WOLNEZASOBY można przesyłać na adres: kontakt@torun.direct.