Torunianka jak Vermeer, czy Delacroix. Wystawa Klaudii Zielińskiej w Dworze Artusa

2022-01-14 19:12
Torunianka jak Vermeer, czy Delacroix. Wystawa Klaudii Zielińskiej w Dworze Artusa
Autor: Michał Kaproń Obrazy Klaudii Zielińskiej

Ucieczka do bezpiecznych, znanych miejsc pełnych koloru i specyficznej gry światłocienia. Klaudia Zielińska zabiera widzów do sfery równowagi, daleko od pełnej niepokoju rzeczywistości.

W sali wystawienniczej na pierwszym piętrze Dworu Artusa pojawiło się kilkanaście portretów, pejzaży i martwych natur, które udowadniają, że współcześnie również można malować uchwytując piękno świata tak, jak robili to mistrzowie w XVII, XVIII, czy XIX wieku, nie popadając jednocześnie w banał.

Znawcy przedmiotu na pewno znajdą tu inspiracje wielkimi mistrzami: od Eugene'a Delacroix począwszy, skończywszy na jeszcze większym Janie Vermeerze. Przede wszystkim kolor, ale i doskonała technika. Jeśli chcą Państwo zobaczyć, jak w dzisiejszych czasach można technicznie, realistycznie namalować obraz, a jednocześnie sprawić, że nie wpada on w taki chodnikowy akademicki szlif, to zapraszam na wystawę Klaudii Zielińskiej – mówił nam Łukasz Wudarski, dyrektor Dworu Artusa

Klaudia Zielińska ukończyła konserwację dzieł sztuki na WSP UMK. Pracowała przy wielu projektach renowacyjnych na Pomorzu. Spod jej pędzla wyszły również portrety Honorowych Obywateli Torunia wiszące w Urzędzie Marszałkowskim. Wystawa malarstwa Klaudii Zielińskiej potrwa do końca stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE