The Crown

i

Autor: Wikipedia Torunianka w serialu "The Crown"

Torunianka Anna Antonowicz zagrała w superprodukcji Netflixa! Zobaczymy ją w serialu „The Crown”

2022-11-18 15:12

Aktorka Anna Antonowicz wystąpiła popularnym na całym świecie serialu „The Crown”. Jest to wielka superprodukcja Netflixa z gwiazdorską obsadą. Torunianka wcieliła się w rolę Aleksandry Fiodorowny – carycy i żony Mikołaja II Romanowa.

„The Crown” hitem Netflix’a

Serial Netflixa o losach królowej Elżbiety II oglądają widzowie na całym świecie. W tym miesiącu ruszył kolejny sezon „The Crown”, tym razem już piąty. I tu pojawia się wspaniałą wiadomość – w nowym sezonie zagrała aktorka z Torunia, Anna Antonowicz.

Casting do serialu

W jednym z wywiadów aktorka mówiła, że nigdy nie zapomni o castingu do roli w serialu. Kierownicy produkcji odezwali się do Pani Anny dopiero po dwóch tygodniach i zaproponowali rolę w „The Crown”. Oczekiwano jeszcze opinii głównego twórcy serialu, Petera Morgana, który oczywiście zaakceptował dziewczynę z Torunia.

Wyjazd do Niemiec

Anna Antonowicz urodziła się w 1981 roku we Włocławku. Dzieciństwo i lata szkolne spędziła w Toruniu. W roku 2004 ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zagrała m.in. główną rolę w filmie „Jeszcze raz” oraz w serialach „Pensjonat pod Różą” i „Na dobre i na złe”. Dziś Anna Antonowicz mieszka w Niemczech, gdzie odnosi sukcesy w tamtejszych produkcjach filmowych i serialowych.

Jest to kolejny przykład, że Polak odniósł sukces, ale dopiero po wyjeździe z Polski. Czy nasz kraj musi pozbywać się zdolnych i utalentowanych ludzi? Niech każdy samo odpowie sobie na to pytanie.