Niepełnosprawni

i

Autor: Facebook

Niepełnosprawni

Toruń wspiera osoby z niepełnosprawnościami. Rozpoczynają sie konsultacje społeczne

2023-09-28 10:34

W naszym mieście rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie projektu „Programu działań miasta Torunia na rzecz osób z niepełnosprawnością na lata 2024-2030”.

Przygotowany właśnie projekt „Programu działań miasta Torunia na rzecz osób z niepełnosprawnością na lata 2024-2030” to dokument określający przyszły kształt polityki społecznej wobec osób niepełnosprawnych.

Program który proponujemy to dokument wieloletni. Aktualny Program w tym zakresie obowiązuje do końca 2023, dlatego zachodzi konieczność opracowania nowego długofalowego dokumentu programowego obejmującego lata 2024-2030 - informują  pomysłodawcy.

Cele

Przygotowywany programu zakłada realizację następujących celów:

  • zdiagnozowanie i ocena sytuacji osób z  niepełnosprawnością w Toruniu,
  • podniesienie jakości życia tej grupy mieszkańców poprzez zwiększenie ich udziału we wszystkich sferach życia,
  • określenie głównych założeń, celów i  działań Gminy Miasta Toruń podejmowanych na rzecz osób z niepełnosprawnością,
  • zdefiniowanie podmiotów, które  podejmują inicjatywę w sferze działań na rzecz tej grupy torunian.

Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia.

Jeżeli ktoś nie może wziąć udziału w dyżurze, może przesłać swoją opinię. Propozycje dotyczące projektu „Programu działań miasta Torunia na rzecz osób z niepełnosprawnością na lata 2024-2030” można składać w terminie do 11 października 2023 r. drogą elektroniczną na adres: [email protected] lub telefonicznie pod nr. tel. 56 611 85 84.

Projekt programu można znaleźć TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE