Toruń "Świetlną stolicą Polski"? Jest na to szansa

2021-01-12 21:12 Mariusz Luda
Iluminacja Torunia
Autor: Wojtek Szabelski, Urząd Miasta Torunia Toruń by night

Toruń powalczy o tytuł „Świetlnej stolicy Polski” w świątecznym konkursie „Świeć się z Energą”. Wygrywając etap wojewódzki - gród Mikołaja Kopernika znalazł się w ścisłym finale konkursu. W nagrodę organizator już teraz przekaże potrzebującym w naszym mieście sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych. A na tym może się nie skończyć. Runda finałowa już 14 stycznia.

„Świeć się z Energą” to doroczny plebiscyt, w którym wybierane są najładniejsze świąteczne iluminacje miast i miejscowości w kraju. Uczestnicy rywalizują nie tylko o prestiż, ale także o sprzęt AGD, który trafia do potrzebujących m.in. do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych.

W pierwszym etapie 12. edycji konkursu udział wzięło aż 188 miejscowości. Na najpiękniejsze iluminacje oddano blisko 85 tysięcy głosów. Każdy z 16 wojewódzkich mistrzów awansował do finału zabawy oraz zdobył wart 10 tys. zł zestaw urządzeń AGD ufundowany przez organizatora konkursu. Sprzęt trafi do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem. Teraz czas na rundę finałową.

Rozpocznie się ona już 14 stycznia. Miasto, które zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz dodatkowy sprzęt AGD, o łącznej wartości 50 tys. zł. Głosować będzie można codziennie od 14 do 25 stycznia poprzez stronę internetową konkursu. A więcej informacji TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Tak wygląda odnowiony Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo!