Toruń: Rusza modernizacja torowiska na ul.Kraszewskiego. Zmiany od 12 grudnia

2020-12-08 22:42 Magdalena Witt-Ratowska
Ulica Kraszewskiego w Toruniu
Autor: M.Witt-Ratowska/Radio ESKA Ulica Kraszewskiego w Toruniu

Przebudowa torowiska tramwajowego na Kraszewskiego rozpocznie się na dniach. Od 12 grudnia kierowcy muszą się liczyć ze zmianą organizacji ruchu na odcinku od placu Niepodległości do placu Hoffmanna. Prace obejmą remont torów, modernizację sieci trakcyjnej i oświetlenia ulicy.

W pierwszym etapie wykonawca zajmie się torem od strony ulicy Bema. Kierowcy powinni zwrócić uwagę na zmiany już od najbliższego weekendu. Od 12 grudnia będzie inna organizacja ruchu.

Co się zmieni?

  • Na jezdni północnej, na odcinku od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna (od strony wieżowców), ruch będzie odbywał się tylko prawym pasem. Lewy pas (od strony torowiska) zostanie zamknięty na całym odcinku.
  • Na jezdni południowej prawy pas będzie przejezdny na całym odcinku od pl. Hoffmanna do pl. Niepodległości. Lewy zamknięty od przejścia dla pieszych na wysokości Krajowej Spółki Cukrowej aż za skrzyżowania z ul. Moniuszki.
  • Na odcinkach ze zwężeniem jezdni będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h wraz z zakazem wyprzedzania.
  • Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego z ul. Matejki i Moniuszki będzie w trybie awaryjnym, czyli pulsujące żółte światło.

Potem prace przeniosą się na torowisko od strony ul.Mickiewicza. Docelowo będą sięgać aż do Reja.

Zmiany na ul.Kraszewskiego w Toruniu
Autor: Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu Zmiany na ul.Kraszewskiego w Toruniu

Modernizacja na Kraszewskiego to pierwszy etap umowy na przebudowę torowisk w Toruniu, którą miasto podpisało za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji w listopadzie tego roku. Dotyczy to jeszcze ul.Bydgoskiej od Reja do Chopina oraz odcinka od placu Daszyńskiego do ul.Ślaskiego.Więcej TU i TU.

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11