Toruń. Ratusz z klocków lego! Teraz można go zobaczyć w Muzeum Okręgowym

2022-12-08 13:07

Niedawno powstał model Ratusza Staromiejskiego w Toruniu, zbudowany z 36 tysięcy klocków lego! Jego autorem jest Bartosz Grześkiewicz. Projekt powstał przy wsparciu Fundacji JR Bricks. Od 6 grudnia wspaniały model można oglądać w Muzeum Okręgowym.

Model Ratusz z klocków lego

Do wykonania modelu Ratusza Staromiejskiego wykorzystano 36 tysięcy klocków lego. Autorem tej konstrukcji jest Bartosz Grześkiewicz z Bieżunia, nieopodal Sierpca (Mazowsze), wielki pasjonat klocków lego. Ratusz powstawał cztery miesiące. Budowla ma wymiary u podstawy 100 cm na 89 cm. Przedsięwzięcie wspierał Karol Różański, który prowadzi w Toruniu sklep oraz Fundację JR Bricks.

Model w Muzeum Okręgowym w Toruniu

6 grudnia 2022 roku Muzeum Okręgowe w Toruniu ogłosiło, że otrzymało od Pana Grześkiewicza model Ratusza Staromiejskiego z klocków lego. Teraz instytucja namawia mieszkańców Torunia do oglądania "Ratusza w Ratuszu" (obecne Muzeum Okręgowe było dawniej Ratuszem Staromiejskim). Nie podano do kiedy ten niezwykły obiekt będzie dostępny dla zwiedzających. Lepiej nie czekać na ostatni dzwonek, tylko ruszać i nacieszyć oczy.

Całość nie powiodłaby się dzięki współpracy z Fundacją JR Bricks.

Facebook fundacji TUTAJ.