Borys Płachta

i

Autor: Organizator Borys Płachta Mistrzem Polski Młodzików w boksie!

Toruń. Mamy Mistrza Polski Młodzików w boksie! Zobacz, kto zdobył tytuł

2022-10-07 12:19

W Bytowie (woj. pomorskie) odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodzików w boskie. Walki odbywały się na Sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie. Uczestniczyło wielu młodych, ambitnych ludzi w tym reprezentant Torunia.

Tytuł mistrza Polski młodzików w kategorii 80 kg zdobył, pochodzący z Torunia, Borys Płachta (lat 14). W finałowej walce spotkał się z Łukaszem Adamskim, który nie podołał toruńskiemu bokserowi. Borys Płachta trenuje boks od 3 lat w klubie Pomorzanin Toruń. Trenował pod czujnym okiem swoich trenerów: Henryka Żołnowskiego, Macieja Żołnowskiego oraz Kamila Gorząda. Dzięki ciężkiej pracy i odpowiedniej motywacji udało się zdobyć szczyt podium. Ze sportami walki zaznajomił Borysa tata Adam, także pasjonat boksu.

Borys Płachta

i

Autor: Organizator Borys Płachta na podium

Borys Płachta jest aktualnie uczniem klasy 8 w Szkole Podstawowej nr 9 w Toruniu. Jego sportowe zamiłowanie wspiera dyrekcja szkoły, wychowawczyni Anna Gęsteicka oraz koleżanki i koledzy z klasy i nie tylko. Warto wspomnieć, że już niebawem Borys wystąpi na zawodach w Rumunii.