Policja

i

Autor: Pixabay

Toruń. Działania policja w czasie sylwestra. Co się działo? Sprawdziliśmy!

2023-01-02 11:34

Noc sylwestrowa to zawsze czas wytężonej pracy policjantów. W tym roku odnotowano ok. 90 interwencji między godz.18:00 w sylwestra a 6:00 rano 1 stycznia. Nie doszło do wypadków drogowych. Policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Sylwestrowa noc oraz 1 stycznia minęły w Toruniu stosunkowo spokojnie. Ten czas jest zawsze pełen pracy dla wszystkich służb. Od godziny 18.00 w sylwestra do 6.00 rano 1 stycznia toruńska policja odnotowała ok. 90 interwencji. Funkcjonariusze ocenili, iż ta pula podejmowanych akcji była "średnia", biorąc pod uwagę specyfikę sylwestra.

Policja otrzymywała głównie zgłoszenia, dotyczące zakłócania porządku publicznego. Te dotyczące niewłaściwego obchodzenia się z pirotechniką były incydentalne.

Przez dwa dni na drogach powiatu toruńskiego doszło do 15 kolizji. W wyniku tych zdarzeń nikt poważnie nie ucierpiał. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Pomimo licznych apeli funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę oraz jednego, który był po spożyciu alkoholu. Obaj nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy. Pierwszemu z nich grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, natomiast drugiemu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. O wysokości kary zdecyduje Sąd.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE