Iluminacja

i

Autor: UMT/Wojtek Szabelski Iluminacja w okresie świątecznym

Toruń. Czy w tym roku miasto będzie udekorowane na Święta? Sprawdziliśmy!

2022-11-03 12:37

Toruń od jakiegoś czasu oszczędza na zużyciu energii, co ma związek z niezwykle wysokim cenami paliw energetycznych na rynkach światowych. Drożyzna została wywołana przez rosyjską napaść na Ukrainę. Czy w tym roku miasto będzie iluminowane?

Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia ulice Torunia są pięknie oświetlone. Dekoracje iluminują urokliwe ulice starówki. Szczególne wrażenie wywoływały zawsze dekoracje na ul. Szerokiej, najbardziej reprezentacyjnej. Do tej pory koszty redukowano delikatnym zmniejszeniem ilości oświetlenia na poszczególnych, bocznych ulicach. W tym roku coraz częściej wszyscy zadają sobie pytanie, czy iluminacje powrócą?

Miasto poinformowało nas, że dekoracyjne oświetlenie będzie, władze z niego nie zrezygnują. Obecnie trwają rozmowy dotyczące długości i zakresu iluminacji Torunia. Dokładne szczegóły zostaną ogłoszone w późniejszym czasie.

W czasie przedświątecznym w Toruniu odbywają się też imprezy towarzyszące m.in. jarmark bożonarodzeniowy na Rynku Staromiejskim. Mieszkańcy oraz turyści mogą wtedy cieszyć oczy regionalnymi wyrobami – żywnością oraz elementami garderoby. Serwowane są pyszne przekąski, kupić można ciekawe upominki. Zawsze też obecne są stragany z produktami spożywczymi z Litwy – oferują świetny chleb z kminkiem, wędliny, kiszonki oraz niepowtarzalne słodycze. Dowiedzieliśmy się, że jarmark odbędzie się w tradycyjnym trybie, czyli od 26 listopada do 20 grudnia 2022 roku.

Wiem też, że miasto nie zrezygnuje z choinki, na którą co roku czekają mieszkańcy. Pięknie udekorowana i oświetlona robi wrażenie na gościach Torunia oraz jego obywatelach. W tym roku ewentualnie może zostanie wybrane mniejsze drzewko. Reszta pozostanie bez zmian.

Do nieodzownych elementów świątecznego klimatu w Toruniu należy także Wigilia miejska dla mieszkańców, która odbywa się zawsze na Rynku Nowomiejskim. Wydarzenie będzie miało miejsce 20 grudnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE