To największy pojazd na świecie. Jego rozmiary i waga szokują!

2023-02-06 14:21

Zastanawialiście się kiedyś, jaki jest największy pojazd na świecie? Kto mógł go zbudować? To było wielkie wyzwanie z punktu widzenia inżynierii i technologii. To jedyny taki pojazd, który wypełnia stawiane przed nim zadania. Był też bardzo drogi, a stać na jego budowę było tylko USA. Zobaczcie ciekawe zdjęcia!

NASA Crawler-Transporter II to największy pojazd na świecie zbudowany na polecenie NASA, który zużywa 29812 litrów diesla na 100 km. Obsługiwany przez zespół 25-30 inżynierów transporter gąsienicowy skonstruowany na zlecenie NASA osiąga prędkość jedynie 1,5 km/h, ale i tak doskonale spełnia swoje zadanie.

Ogromny NASA Crawler-Transporter II wykorzystuje dwa 16-cylindrowe silniki wysokoprężne Alco, które napędzają dwa generatory prądu stałego o mocy 1360 KM, które z kolei napędzają kolejne 16 silników odpowiedzialnych za ruch czterech zestawów gąsienic o łącznej masie 1814 ton. Zastanawiacie się zapewne, do czego służy ten przedziwny, masywny sprzęt. Stworzono go do transportowania rakiet!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE