"To najlepsza kandydatura". Wiadomo, kto obejmie fotel dyrektora Teatru Horzycy [AUDIO]

2021-04-01 22:07 Magdalena Witt-Ratowska
Teatr Horzycy
Autor: Magdalena Witt-Ratowska

To Renata Derejczyk, związana z Teatrem Bagatela w Krakowie. Komisja konkursowa głosowała na jej kandydaturę jednomyślnie. Teraz musi ją zaakceptować zarząd województwa. Konkurs był dwuetapowy. O stanowisko ubiegało się dziesięć osób.

Trzy osoby nie przeszły oceny formalnej, jedna zrezygnowała sama już na etapie drugim. Renata Derejczyk pokonała pozostałych pięciu kandydatów. Oceniano między innymi koncepcje funkcjonowania teatru i doświadczenie zawodowe.

Obiektywnie mówiąc, była to najlepsza kandydatura, przychylni byli także przedstawiciele teatru w komisji - informuje Marek Smoczyk, sekretarz województwa kujawsko-pomorskiego.

Kandydatka chciałaby, żeby teatr był różnorodny, ale przede wszystkim utrzymujący scenę dramatyczną.

Kandydatka na fotel dyrektora Teatru Horzycy ma pozytywną rekomendację

O przyjęciu kandydatury decyduje teraz zarząd województwa. Potem negocjowana jest umowa, dotycząca funkcjonowania teatru i programu na najbliższy sezon. Będzie obowiązywać od pierwszego września tego roku na cztery lata. Renata Derejczyk wskazała na stanowisko zastępcy dyrektora artystycznego Łukasza Czuja, związanego z teatrem w Gliwicach. Toruńskiej publiczności znany jest z "Nocy w Kosmosie".

Próba nowego spektaklu w toruńskim Teatrze im.Horzycy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl