Kolizje i stłuczki

To miała być zwykła kontrola. Mężczyzna zaczął uciekać i wywołał stłuczkę!

2024-05-15 21:47

Do 5 lat więzienia grozi młodemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec przed policjantami. Poniesie także konsekwencje za spowodowanie kolizji z radiowozem. Prawdopodobnie powodem ucieczki 19-latka mogła być jazda pod wpływem amfetaminy.

Był pod wpływem amfetaminy? Zaczął uciekać, uderzył w radiowóz

Do pościgu doszło w ostatni czwartek w nocy (9 maja 2024 r.) około godziny 1:30. Policjanci z patrolu zauważyli jak kierowca przejechał przez skrzyżowanie pomimo czerwonego światła. Kiedy funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli, ten zignorował polecenia policjantów, przyspieszył i zaczął uciekać Kowala drogą K-91. Policjanci ruszyli w pościg za renault (włączyli syreny i światła).

Podczas ucieczki mundurowi chcieli zatrzymać uciekiniera, jednak ten zajeżdżał drogę radiowozowi i uszkodził policyjny samochód. Pościg zakończył się w gminie Lubień Kujawski, gdzie uciekający po wcześniejszym uszkodzeniu opony na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. To był koniec szalonego rajdu.

Okazało się, że poza 19-letnim kierowcą w aucie jechał jeszcze 17-letni pasażer. Kierujący był trzeźwy, jednak wstępne sprawdzenie testerem wykazało, że może być pod wpływem amfetaminy. Kierowca z gminy Lubień Kujawski został zatrzymany w areszcie, a pasażer trafił pod opiekę rodzica.

Konsekwencje bezmyślnego czynu

Za niezatrzymanie się do kontroli, pomimo dawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, 19-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że zarzut ten zostanie uzupełniony, ale to uzależnione jest od wyników badań krwi kierowcy. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji i za to wykroczenie może mu grozić kara nawet do 30 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy.