To jedyne takie boisko w kujawsko-pomorskim. Balon dla piłkarzy stoi w Toruniu [AUDIO]

2021-02-03 13:52
To jedyne takie boisko w kujawsko-pomorskim. Balon dla piłkarzy stoi w Toruniu [AUDIO]
Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

Wysoki na 19 metrów obiekt wzbudził niemałe zainteresowanie torunian, którzy przejeżdżali w ostatnich dniach w okolicach Skarpy oraz Rubinkowa. Boisko stanęło na Placu Cyrkowym i pozwoli wydłużyć sezon piłkarski o kilka miesięcy.

To pierwsze takie miejsce w Toruniu, a nawet w regionie. Przy Skarpie powstało pełnowymiarowe boisko, które pozwala na treningi toruńskim klubom przez cały rok. Lokalni piłkarze będą mieli do niego pierwszeństwo, będzie ono także mogło służyć w celach komercyjnych. W obiekcie znajduje się sztuczna murawa, a nad nią - pneumatyczna powłoka, która pozwala na rozgrywki nie tylko niezależnie od pogody, ale także lepiej konserwuje powierzchnie obecnego boiska.

O tym wyjątkowym boisku opowiedział nam Marek Osowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu

Boisko na Placu Cyrkowym z zadaszeniem będzie funkcjonowało między listopadem a marcem. W pozostałych miesiącach będzie dostępne jako murawa dla piłkarskich rozgrywek. Koszt inwestycji to 2 miliony złotych, z czego połowa to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Takie obiekty znajdziemy w Polsce także na stadionach Legii Warszawa oraz Jagiellonii Białystok.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Bydgoscy sportowcy układali klocki dla dzieci z Fundacji Mam Marzenie