Terytorialsi z Kujaw i Pomorza transportują butle z tlenem dla pacjentów chorych na COVID-19 [AUDIO, GALERIA]

2021-04-19 21:16

Kujawsko-pomorscy terytorialsi pomagają w transporcie butli z tlenem do szpitali w Aleksandrowie Kujawskim, Chełmży, Łasinie, Rypinie i Toruniu. Do placówek medycznych w województwie kujawsko-pomorskim dostarczono już blisko 3000 pełnych butli, dzięki którym możliwa jest pomoc przy oddychaniu pacjentom chorym na COVID-19.

Butle są transportowane w specjalnych koszach. Jeden transport waży nawet 5 ton. Tak duży transport tlenu do kujawsko-pomorskich szpitali jest możliwy dzięki wsparciu i współpracy z 56. Bazą Lotniczą w Inowrocławiu oraz Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.​ Mówi rzecznik prasowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, por. Paweł Banasiak.

Terytorialsi z Kujaw i Pomorza transportują butle z tlenem dla pacjentów chorych na COVID-19
SP23 w Toruniu otwiera klasę sportową

Kujawsko-Pomorscy Terytorialsi dbają w chwili obecnej o regularne dostawy dla szpitali w Aleksandrowie Kujawskim, Rypinie, Łasinie, Chełmży oraz Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Toruniu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!