Ten rajd jest „Tylko dla zuchwałych”. Dziś i jutro w Toruniu

2022-07-27 7:40
Ten rajd jest „Tylko dla zuchwałych”. Dziś i jutro w Toruniu
Autor: Lech Kamiński/torun.pl Spotkanie z klasykami na Rynku Nowomiejskim

Toruń po raz kolejny będzie jednym z przystanków na trasie wyprawy miłośników samochodów zabytkowych. Wydarzenie odbywa się w ramach rajdu „Tylko dla zuchwałych” organizowanego przez Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji.

Rajd rozpoczął się 24 lipca i potrwa do 30 lipca. W tym roku kierowcy wyruszyli z niemieckiego Spremberga, a wyprawę zakończą w polskim Jaworze. Całkowita długość trasy to ok. 1200 km. W Toruniu miłośnicy pojazdów zabytkowych pojawią się w najbliższą środę 27 lipca 2022 r. Na Rynku Nowomiejskim zaprezentowane zostaną ponadtrzydziestoletnie pojazdy – od lat 30. do 80. XX wieku.

Przyjazd uczestników rajdu i prezentacja pojazdów już dzisiaj (we środę, 27.07) na Rynku Nowomiejskim, między 15.00, a 20.00. Wyjazd pojazdów z Torunia w kierunku Czerniejewa (V etap rajdu) we czwartek z samego rana. Warto dodać, że Jawor, tak jak Toruń, jest członkiem Ligi polskich miast i miejsc UNESCO. Na listę wpisany został tam w 2001 roku ewangelicki Kościół Pokoju szachulcowy z lat 1654–1656, 1709 r.

Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych „Tylko dla zuchwałych” to długodystansowy, najdłuższy w Polsce rajd mający na celu popularyzację idei Turystyki Automobilowej, ale też przede wszystkim zaprezentowanie uczestnikom najciekawszych atrakcji historycznych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych odwiedzanych miast. W dotychczasowym założeniu Rajd musi liczyć min. 1000 km trasy konkursowej podzielonej na 7 etapów, w którym startuje maksymalnie 40 załóg w pojazdach ponadtrzydziestoletnich. Oprócz miejsc etapowych zawodnicy mają za zadanie odwiedzenie i udokumentowanie różnych ciekawych obiektów wartych popularyzacji oraz promocji. Miasta etapowe z reguły goszczą Rajd w centrach, na rynkach lub miejscach, gdzie można wyeksponować mieszkańcom zabytkowe pojazdy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE