Teatry, kino, muzea, galerie, sale koncertowe w Toruniu. Dokąd w sobotę i niedzielę? [AUDIO, SONDA]

2021-02-20 9:38 Magdalena Witt-Ratowska
Kino Centrum w CSW
Autor: M.Witt-Ratowska/Radio ESKA Kino Centrum w CSW

Ten weekend to jeszcze możliwość uczestniczenia w kulturze na żywo. Wciąż trwa tzw. warunkowe luzowanie ograniczeń i nie wiadomo, jakie będą kolejne decyzje. Ale zanim zapadną, może warto zajrzeć do placówek kulturalnych w Toruniu i wybrać coś dla siebie.

Teatr Baj Pomorski

Warsztaty "Kim jest aktor-lalkarz?" oraz spektakle "Przytulaki" dla najnajnów, czyli najmłodszych widzów oraz "Historia Calineczki".

CKK Jordanki

John Porter Solo - koncert z udziałem publiczności. Zbiór utworów z ostatniego solowego krążka „Honey Trap”, piosenki z legendarnej już płyty „Helicopters”, z duetu z Anitą Lipnicką, a także projektów z Adamem Nergalem Darskim, Wojtkiem Mazolewskim, czy Alicją Domańską.

Centrum Kultury Dwór Artusa

Spektakl improwizowany "Thornet" oraz hybrydowe dyktando. 21 lutego przypada Dzień Mowy Ojczystej, stąd propozycja zabawy, która sprawdzi naszą ortografię. Dyktando będzie dla chętnych na miejscu oraz w internecie.

Łukasz Wudarski, dyrektor Dworu Artusa, zwraca uwagę na dwutorową formę takiej zabawy i kultury w ogóle, bo do tego trzeba się już przyzwyczaić.

Działalność hybrydowa w kulturze to już będzie codzienność:

Są też filmowe poniedziałki w Artus Cinema. Skoro o kinie mowa. Kino Centrum w CSW cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, co było już widać tydzień temu, kiedy otworzyło się jako jedyne kino w mieście.

Torunianie bardzo czekali na wizytę w kinie:

Nie wideo, nie nagranie, ale spektakl na żywo obejrzą widzowie, którzy w swoim domu, przed ekranem, wybiorą się na spektakl "Podwyżka" Teatru Horzycy. To nasz pierwszy spektakl grany tylko online, a widzowie mogą wpływać na jego przebieg - mówi dyrektor Paweł Paszta. Poza tym do końca lutego są też na żywo: "Kariera Nikodema Dyzmy" oraz "Być jak Thelma i Louise".

Przez cały weekend można się wybrać także do toruńskich muzeów i galerii.

Jedna z najnowszych propozycji w mieście to Muzeum Twierdzy Toruń. Natomiast w Muzeum Podróżników mamy wystawę z okazji 100. rocznicy urodzin Tony'ego Halika "Tu byłem". O mniej znanych ciekawostkach z życia słynnego podróżnika urodzonego w Toruniu - mówi Magdalena Nierzwicka.

Tony Halik jechał tam, gdzie inni nie mieli odwagi:

Więcej informacji, co w Toruniu 20 i 21 lutego TUTAJ.

Debiut Muzeum Twierdzy Toruń