#TAKzostanwdomu - koncerty, warsztaty i quizy online! [AUDIO]

2020-03-26 20:33
#TAKzostanwdomu - koncerty, warsztaty i quizy online! [AUDIO]
Autor: Marta Łazarska #TAKzostanwdomu - koncerty, warsztaty i quizy online! [AUDIO]

Szerokie oferty platform streamingowych, bezpłatne lekcje online czy gry interaktywne. Wszystkie aktywności będą dobre, jeśli ten czas będziemy spędzać w domu. To jedna z niewielu rzeczy, jaką jesteśmy w stanie zrobić w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. #zostanwdomu popierają celebryci, sportowcy czy aktorzy.

Ze swoją ofertą e-kultury wychodzą toruńskie instytucje. Centrum Sztuki Współczesnej zorganizowało pierwszy wernisaż wyłącznie w wersji online. Tym razem była to ósma edycja konkursu fotograficznego „Wystaw się w CSW”. Wydarzenie połączone zostało z ekspozycją Baltazara Fajto, laureata ubiegłorocznej edycji Nagrody Dyrektora CSW. Kulturę online znajdziemy także w Dworze Artusa, które zaprasza na wydanie online cyklu "Historia Jednego Dzieła". Placówka już wcześniej eksperymentowała z transmisją na żywo z wykładów prowadzonych przez Łukasza Wudarskiego.

Z ciekawą propozycją wychodzi również Toruńska Agenda Kulturalna, która zachęca nas do spędzania czasu w domu, jednak przy akompaniamencie świetnej muzyki na światowym poziomie. #TAKzostanwdomu to akcja, która pokaże nam m.in. retransmisję koncertów w ramach ubiegłorocznej Sceny na Wiśle, a także rozkocha młodszych i starszych w muzyce, fotografii czy tańcu.

O tym co czeka nas w ramach akcji #TAKzostanwdomu opowiedział nam Krzysztof Szatkowski z Toruńskiej Agendy Kulturalnej

Z kulturą online w ramach projektu #TAKzostanwdomu możecie obcować TUTAJ