Tak Toruń będzie obchodził 77. rocznicę Powstania Warszawskiego

i

Autor: Adam Zakrzewski/ UMT

Tak Toruń będzie obchodził 77. rocznicę Powstania Warszawskiego

2021-08-01 10:11

Sygnał syreny o godzinie 17:00, uroczystości patriotyczne oraz żywa lekcja historii. Tak Toruń będzie obchodził 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.​ Uroczystości odbędą się pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego.

Od godziny 17:00 rozpoczną się oficjalne uroczystości w Toruniu, które upamiętniają 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Odbędą się one w Parku 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski. W programie sygnał syreny, przemówienia oraz złożenie kwiatów przez asystę wojskową Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. O oprawę muzyczną zadba Toruńska Orkiestra Symfoniczna, która przedstawi repertuar pieśni powstańczych. Koncert odbędzie się także w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki - TOS zaprasza recital fortepianowy "Armaty ukryte w kwiatach. Chopin w rocznicę Powstania Warszawskiego".

Dodatkowo w godzinach 10.00-16.00 na toruńskiej starówce, na przecięciu ulic Strumykowej i Szerokiej pojawią się powstańcze barykady. Będziemy mogli oglądać tam scenki z życia codziennego powstańców. To m.in.: punkt sanitarny, nasłuch radia Londyn, przygotowanie do druku ulotek, punkt szycia opasek powstańczych czy przyjmowanie zrzutów powietrznych zaopatrzenia. W programie także konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim z nagrodami, zaś dla najmłodszych - rysowanie kartek pocztowych dla żyjących Powstańców. To inicjatywa Fundacji Muzeum Historyczno-Wojskowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE