Ciekawostka

Tak okradają samochody! Metoda jest banalna i niebezpieczna! Zobaczcie zdjęcia

2023-06-19 9:51

Przestępcy i włamywacze, aby być "dobrymi" w swoim kryminalnym fachu, muszą być kreatywni i elastyczni. Kilku złodziei samochodów w Wielkiej Brytanii opracowało nową metodę "włamu" do aut. Szczególnie narażona jest marka Range Rover. O co dokładnie chodzi? Jak uchronić swoje auto? Podpowiadamy!

Złodzieje samochodów w Wielkiej Brytanii wymyślili nowy sposób na włamanie do auta. Zaznaczmy, że metoda dotyczy głównie marki Range Rover. Sprytni złodzieje odkryli, że wiązka kabli sterujących znajduje się m.in. w tylnej klapie bagażnika i jest "dostępna" po wycięciu w niej otworu. Dewastacja i uszkodzenia są zawsze dość poważne, gdyż trzeba wyciąć część pokrycia. Naprawa takich zniszczeń będzie kosztowna.

Cała tajemnica leży w magistrali CAN, czyli wbudowanej sieci sterowania autem, która musi docierać do wszystkich czujników zamontowanych w samochodzie. Złodzieje muszą tylko zlokalizować przebieg kabli, dostać się do nich, dezaktywować zabezpieczenia i uruchomić silnik. Tak skradzione auta udawało się odzyskać jedynie po sygnale z ukrytego lokalizatora. Złodzieje nauczyli się też maskować swoje działania. Na przykład po akcji zaklejają wycięte otwory naklejkami samochodowymi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE