Sztuka porusza temat pandemii. W Toruniu startuje Międzynarodowy Festiwal Art Moves [AUDIO]

2020-09-11 21:03 Marta Łazarska
Sztuka porusza temat pandemii. W Toruniu startuje Międzynarodowy Festiwal Art Moves [AUDIO]
Autor: Marta Łazarska Praca Zorana Georgieva

Trzynaście edycji Art Moves pokazuje, że plakat jest najbardziej nośnym medium sztuki. Prace tegorocznych laureatów z całego świata można podziwiać w samym sercu Torunia, na przystankach, a także na ledowych wyświetlaczach.

„Epidemia – globalna katastrofa, kara czy szansa, by wymyślić siebie i świat na nowo?” - na takie pytanie próbowali odpowiedzieć artyści z całego świata w ramach XIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Art Moves. To kolejny przykład tego, że sztuka odwołuje się do naszej rzeczywistości, jest komentarzem do obecnej sytuacji społecznej. W maju pojawił się temat przewodni dla festiwalu, który dotyczył całego świata. Niezależnie od szerokości geograficznej - każdy zmagał się ze skutkami lock downu i pandemii koronawirusa.

Na tegoroczną edycję festiwalu trafiło aż 1410 prac. W przestrzeni Torunia zobaczymy twórczość 21 artystów z 13 państw. Laureatem został Zoran Georgiev, jego bilboard znajdziecie nad tekstem. Nawiązuje on do idei "cyfrowego państwa", dyktatury mediów społecznościowych, na które z racji izolacji byliśmy skazani.

O swoich pracach opowiedzieli nam Katarzyna Nachman i Piotr Depta-Kleśta

Bilboardy artystów z Polski, Niemiec, Turcji, Białorusi, Grecji czy Tajwanu możecie podziwiać w okolicach placu Rapackiego, przy Centrum Sztuki Współczesnej czy na Szosie Chełmińskiej. Znajdziecie je także na przystankach oraz na monitorach led na placu Skarbka, przy ul. Kraszewskiego oraz przy Czerwonej Drodze.

Zamontuj domek dla jerzyków

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.