Święto toruńskich studentów już niebawem! Jakie będą tegoroczne Piernikalia?

i

Autor: Samorząd Studencki UMK w Toruniu

Święto toruńskich studentów już niebawem! Jakie będą tegoroczne Piernikalia?

2022-05-17 20:34

Tradycyjny pochód, mecz w błocie, śniadanie na trawie, flanki i mnóstwo koncertów – Juwenalia na UMK wracają po dwuletniej, pandemicznej przerwie.

Już tylko tydzień kilka dni pozostało do wielkiego święta całej toruńskiej braci studenckiej. O motywie przewodnim tegorocznych Piernikaliów mówi Hubert Długołęcki z Samorządu Studenckiego UMK:

W tym roku motywem przewodnim jest „Powrót do przyszłości” – to oczywiście nawiązanie do słynnej serii filmowej. Chcielibyśmy, żeby była to zabawa czasem, żeby każdy student miał możliwość przebrania się w strój albo futurystyczny, albo właśnie z minionej epoki.

Czas pandemii odebrał studentom możliwość uczestnictwa w tym wielkim święcie i nawet wśród organizatorów są tacy, którzy nie mieli dotąd okazji zasmakować Piernikaliów:

Ja rzeczywiście nie miałam dotąd tych Juwenaliów, jestem z tego rocznika, który trafił na tę trwjącą dwa lata covidową „dziurę”. Cieszę się, że w tych Juwenaliach mogę uczestniczyć „od sceny”, liczę że dla innych będzie to super zabawa, ale to też nie znaczy że ja się nie pobawię i zintegruję z innymi – mówiła nam Zuzanna Gralak z Samorządu Studenckiego.

Główne wydarzenia tegorocznych Piernikaliów zaplanowano na piątek 20 i sobotę 21 maja, ale pierwsze jaskółki juwenaliowej zabawy pojawią się już w środę. Wtedy to w klubie NRD studenci zmierzą się w grze w piłkarzyki:

Z kolei na czwartek zaplanowany jest oficjalny „bifor” w strefie chilloutu LABA na przystani AZS:

Również w czwartek studenci spoza Torunia mogą wziąć udział w wielkim wyścigu autostopowym, którego celem jest oczywiście bielański kampus:

W kwestii koncertów, które odbędą się na piernikaliowej scenie za Collegium Humanisticum, tegoroczny line-up należy do najciekawszych i najbardziej różnorodnych w historii. Toruńska brać studencka będzie mogła się bawić przy akompaniamencie z jednej strony Tomasza Organka, z drugiej zaś – Ronniego Ferrariego. Zagra również Bitamina, Brathanki, Elektryczne Gitary, Mery Spolsky, Robodrom, After Party i Smolasty. Długo krążyły pogłoski, że do Torunia zawita Gosia Andrzejewicz... i okazały się one prawdziwe! Ponadto, przed publicznością Piernikaliów zaprezentują się również zwycięzcy pierwszej Bitwy Kapel – zespół Tomigan.

Żeby być na bieżąco z programem Piernikaliów, dołączcie do oficjalnego wydarzenia na FB: