Święto Narodowe Trzeciego Maja. Toruń w bieli i czerwieni [GALERIA]

2021-05-03 10:48 Mariusz Luda

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w mieście pojawiły się polskie flagi. Niezwykle bogatą galerię zdjęć Torunia w bieli i czerwieni możemy podziwiać w miejskim serwisie internetowym.

W strugach deszczu Toruń uczcił Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Uroczystości odbyły się na Rynku Staromiejskim. Ze względu na obostrzenia epidemiczne tegoroczne obchody miały skromny charakter. Dodatkowo intensywne opady dreszczu sprawiły, że odbywały się one bez udziału mieszkańców Torunia. Dziś, obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja, czyli polskie święto państwowe obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791), ustanowione w 1919 i ponownie w roku 1990. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy.

SP23 w Toruniu otwiera klasę sportową

3 maja w Toruniu odbędą się uroczystości związane z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oto przedstawiony przez miasto plan obchodów:

  • podniesienie flagi na maszt na Rynku Staromiejskim oraz odegranie hymnu państwowego
  • złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą protesty z 1 i 3 maja 1982
  • msza św. w Katedrze śś. Janów - godz. 12:00, transmisja na profilu facebookowym Diecezji Toruńskiej. Ilość miejsc w Katedrze ograniczona z uwagi na obostrzenia epidemiczne
  • warta honorowa przy pomnikach Marszałka Józefa Piłsudskiego, gen. Józefa Hallera, wojewody Władysława Raczkiewicza w godz. 12:00-13:00

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w mieście pojawiły się polskie flagi. Niezwykle bogatą galerię zdjęć Torunia w bieli i czerwieni możemy podziwiać w miejskim serwisie internetowym TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!