Studenci UMK w Toruniu wracają na uczelnie. Kiedy zobaczą się na żywo?

2021-05-23 18:42
Studenci UMK w Toruniu wracają na uczelnie. Kiedy zobaczą się na żywo?ma
Autor: Marta Łazarska

To dobra wiadomość dla wszystkich studentów toruńskiej uczelni. W otwartym liście do społeczności akademickiej, rektor UMK podał datę powrotu z zajęć zdalnych, do tych realizowanych na żywo.

Na zdalnych znajdują się od ponad roku. Jeżeli epidemia koronawirusa na to pozwoli - już od października studenci zobaczą swoich kolegów i wykładowców. Poinformował o tym w swoim liście do społeczności akademickiej rektor UMK, prof. Andrzej Sokala. Władze uniwersytetu, tak jak studenci, czekają na powrót do normalnego trybu nauczania i życia wszystkich związanych z kampusem.

Szanowni Państwo, z wielką nadzieją oczekujemy inauguracji roku akademickiego 2021/2022. Bardzo byśmy chcieli, żeby powrót naszej społeczności w mury uczelni był dla wszystkich pełen radości i nowych planów. Niezmiernie ważne jest jednak także to, by był to powrót bezpieczny. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by na uczelni były jak dotąd przestrzegane obowiązujące w kraju zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Ogromną wagę dla wyczekiwanego od miesięcy, stałego powrotu do stacjonarnej nauki ma również możliwość poddania się szczepieniom całej naszej wspólnoty. Stoimy przed realną szansą na to, że nasza uczelnia znów będzie miejscem pełnym życia. - czytamy w liście JM prof. Andrzeja Sokali na stronie miejskiej torun.pl

Zdobyte przez ostatni rok doświadczenie, związane z nauczaniem zdalnym, ma posłużyć do zwiększania kompetencji zarówno wykładowców, jak i studentów. Dodajmy, że tegoroczna letnia sesja egzaminacyjna będzie odbywała się w trybie zdalnym, podobnie jak przed rokiem. Wtedy społeczność apelowała, by zachować wszelkie względy bezpieczeństwa w swojej petycji.

Rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE