Środa słoneczna i ciepła, ale od czwartku w Toruniu deszcz

2021-09-15 7:27
Środa w Toruniu będzie słoneczna i ciepła
Autor: www.pixabay.com Opady deszczu od czwartku do soboty

Cały czas łapiemy słońce, ładujemy akumulatory przed jesienną słotą. We środę słońca nie zabraknie, na termometrach będzie do 25 stopni ciepła, ale od czwartku do soboty w Toruniu przydadzą się parasolki, będzie też nieco chłodniej - informują synoptycy.

Od czwartku do soboty synoptycy zapowiadają opady deszczu. Będzie też chłodniej, około 18 stopni Celsjusza więc i cieplejsza odzież też może się przydać. Na koniec tygodnia już bez opadów, ale właśnie w niedzielę na toruńskich termometrach będzie około 15 stopni powyżej zera. Wychodząc z domu warto ubrać bluzę, a może i nieco lżejszy swetr.

Jak popada, warto zwolnić! Mniejsza prędkość przy śliskich nawierzchniach gwarantuje wyższe bezpieczeństwo. W mieście nie szybciej, jak 50km/h. Poza terenem zabudowanym prędkość dozwolona to 90. Tam, gdzie modernizacje zwolnicie co najmniej do 40km/h. Najpoważniejsze prace cały czas na moście im. Józefa Piłsudskiego, ale i na Broniewskiego. Tutaj jest remontowane torowisko, a drogowcy wyłączyli wewnętrzne pasy po obu stronach jezdni.

W związku z licznymi pracami, o których już Was informowaliśmy, ale i o poranku - nieco więcej pojazdów w ścisłym centrum. Czas Waszego przejazdu między lewym i prawym brzegiem Torunia wynosi pół godziny. Tyle właśnie warto sobie zarezerwować, by na czas dojechać do pracy lub zawieźć dziecko do szkoły.

AQUA Toruń otwarte!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!