[IMPREZA ODWOŁANA] Spektakl historyczny „Zdrada braci zakonnych” w sobotę na Zamku Krzyżackim

2021-09-18 7:23
Inscenizacja historyczna na Zamku Krzyżackim w Toruniu
Autor: CK Zamek Krzyżacki w Toruniu Inscenizacja historyczna na Zamku Krzyżackim w Toruniu

Z powodu deszczu impreza jest przeniesiona na 2 października na Toruńskie Medievalia. Zamek Krzyżacki to nie tylko zabytek, który możemy tylko zwiedzić. To także centrum kulturalne, gdzie odbywają się koncerty i spektakle historyczne. najczęściej ich fabuła związana jest z Zakonem Krzyżacki. W końcu Toruń założyli Krzyżacy.

Centrum Kultury Zamek Krzyżacki zaprasza na spektakl historyczny „Zdrada braci zakonnych”. Przedstawienie przeniesie widza do roku 1228. Przedstawienie rozpocznie się przybyciem garstki rycerzy zakonnych na opustoszałą ziemię chełmińską do niewielkiej osady znajdującej się w okolicach dzisiejszego Torunia. Od tego momentu osada stanie się areną niezwykłych wypadków. W widowisku nie zabraknie zaskakujących intryg, dziwnych, nieprzewidywalnych zwrotów akcji, pojedynków rycerskich czy tajemniczych zabójstw.

Spektakl odegrany zostanie przez profesjonalnych aktorów znanych ze scen teatralnych i srebrnego ekranu. Dodatkowego nastroju doda malownicza sceneria ruin zamku krzyżackiego. Uczestnicy tej inscenizacji zostaną wprowadzeni w nastrój średniowiecznej epoki za pomocą niezwykłej aranżacji bazującej na świetle pochodni, kaganków, świec.

Spektakl historyczny „Zdrada braci zakonnych” w sobotę 18.09.2021 o 20-tej.​

Występują:

Magdalena GałuszkaRadosław SmużnyAdam LisewskiWojciech Wachuda

Bractwo Rycerzy Chorągwi Toruńskiej

Pomysł i scenariusz: Piotr Pietrucki

Ruiny zamku krzyżackiego w Toruniu przyciągają turystów