Żołnierz

i

Autor: Freepik Ukraińcy używają śmiercionośnych granatników przeciw Rosjanom!

Wojna na Ukrainie

Śmiercionośna broń na Ukrainie! Zobaczcie niesamowite wideo z frontu!

2023-04-19 9:43

Ukraińcy używają śmiercionośnej broni przeciw Rosjanom. Od 2018 roku armia ukraińska dysponuje amerykańskim granatnikiem przeciwpancernym PSRL-1. Na wielu nagraniach dostępnych w internecie widać, jak żołnierze ZSU miotają ładunki w stronę rosyjskich wojsk pancernych i je niszczą. Zobaczcie niesamowite nagranie z pola walki!

Granatnik PSRL-1 na wojnie

PSRL w rozwinięciu oznacza: Precision Shoulder-fired Rocket Launcher. Jest to amerykański system przeciwpancerny, w którym usunięto błędy, jakie zauważono w radzieckim RPG. Dzięki udoskonaleniu tego sprzętu powstałą broń zdolna niszczyć współczesne czołgi. To nawet lepiej, gdyż Rosjanie dysponują głównie starym, radzieckim sprzętem z lat 70. i 80. XX wieku. Posiadają jedynie niewielką ilość sprzętu pancernego wyprodukowanego po 1991 roku.

Pierwszy model granatnika powstał w 2009 roku i od tamtej pory był systematycznie rozwijany i udoskonalany. Obecnie jest niezawodną bronią w kontakcie z wrogim czołgiem. Warto dodać, że ta broń przydała się szczególnie na specyficznym teatrze działań zbrojnych w Ukrainie.

Zobaczcie filmik z pola walki!

Listen on Spreaker.