CH Nowe Bielawy

i

Autor: M.Witt-Ratowska

Sklepy i usługi tak, gastronomia na miejscu jeszcze nie. Toruńskie centra handlowe otwarte [AUDIO]

2021-05-09 10:40

Od kilku dni osoby spragnione stacjonarnych zakupów w centrach handlowych, meblowych i marketach budowlanych ze sprzedażą detaliczną - wreszcie mogą się na nie wybrać. Już od początku było zainteresowanie i coraz więcej zajętych miejsc na parkingach. W sobotę wręcz trudno było o jakikolwiek wolny skrawek parkingu.

Od 4 maja znowu pootwierały się galerie handlowe. Do tej pory, tak jak i podczas kolejnych lockdownów, czynne w środku były tylko spożywcze, apteki, drogerie (nie wszystkie), ewentualnie księgarnie i saloniki prasowe. Za to po majówce, dzięki stopniowemu luzowaniu ograniczeń, można już zrobić zakupy normalnie, niekoniecznie przez Internet.

Sprawdziliśmy w Centrum Nowe Bielawy w Toruniu, jak wyglądały przygotowania do otwarcia i jakie jest zainteresowanie w tych pierwszych dniach. Na razie uruchomiono sklepy, nieco wcześniej możliwe były już usługi. Jednak restauracje działają jeszcze na wynos i dowóz. Na to, żeby zjeść na miejscu, trzeba poczekać do 29 maja. Będą mogły funkcjonować z 50-procentowym obłożeniem i oczywiście w reżimie sanitarnym.

Choć klienci mogli robić zakupy online to wiemy, że byli spragnieni stacjonarnych zakupów. Teraz ponownie mają dostęp do kompletnej oferty naszego centrum handlowego, w tym ulubionych marek modowych, sklepów z elektroniką czy wyposażeniem wnętrz.(...)Przed nami ważny okres wiosenno-letni, który pozwoli choć częściowo odrobić straty u naszych najemców i zwiększyć sprzedaż

– mówi Marta Sójkowska, marketing manager CH Nowe Bielawy w Toruniu.

Obowiązują nadal limity dla wybierających się na zakupy - to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Ponadto warto czytać informacje o maksymalnej liczbie osób przed wejściem do każdego sklepu w centrum. Bezpieczeństwo klientów jest dla nas bardzo ważne - dodaje Marta Sójkowska i zauważa, że kupujący są zdyscyplinowani.

Posłuchaj, czy torunianie czekali na otwarcie centrów handlowych:
Galerie handlowe ponownie otwarte od kilku dni:

Co dalej?

Od tego weekendu otwarte są także hotele (połowa obłożenia, bez strefy spa, jedzenie do pokoju). Od 15 maja będzie możliwa m.in. gastronomia na zewnątrz, w ogródkach letnich, plenerowe wydarzenia teatralne i kina pod chmurką, imprezy okolicznościowe na zewnątrz, nauka hybrydowa dla starszych klas. Od 29 maja otwarcie restauracji stacjonarnie, otwarte kina i teatry, imprezy okolicznościowe wewnątrz, nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów, sport na świeżym powietrzu z udziałem 50 procent publiczności, otwarcie siłowni, spa, basenów. W międzyczasie ma być też zniesiony obowiązek noszenia maseczek ochronnych na zewnątrz (od 15 maja).

Punkt szczepień w toruńskim Centrum Targowym Park