Sklepowy monitoring pomógł w ujęciu złodzieja z ulicy Kraszewskiego. To recydywista

2021-07-05 12:06
Koniec ośmioletniego śledztwa rzeszowskiej policji! Oszust usłyszał 423 zarzuty
Autor: M.Witt-Ratowska Koniec ośmioletniego śledztwa rzeszowskiej policji! Oszust usłyszał 423 zarzuty

Wracamy do tematu z ubiegłego tygodnia. Toruńska policja opublikowała zapis ze sklepowej kamery, na którym uchwycono moment zuchwałej kradzieży pieniędzy z kasy. Wcześniej, przez kilka tygodni poszukiwano złodzieja, stąd pokazanie nagrania w mediach. I udało się. Pomogli świadkowie, a sprawca usłyszał zarzuty.

Policja poznała dzięki temu personalia mężczyzny, który ukradł kilkaset złotych ze sklepu spożywczego przy ulicy Kraszewskiego. Kradzież miała miejsce 24 maja. Złodziej wykorzystał wyjście obsługi na zaplecze. Jak się okazało, 34-letni mężczyzna to wielokrotny recydywista, ma koncie inne przestępstwa. Usłyszał aż 36 zarzutów!

Obejmują one: kradzież pieniędzy z kasy, 3 kradzieże rowerów (z klatki schodowej, pomieszczenia gospodarczego oraz z ulicy), przywłaszczenie karty bankomatowej oraz 31 transakcji wykonanych za pomocą przywłaszczonej karty (w tym płatności zbliżeniowe oraz wypłaty z bankomatu)

- wylicza asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. 34-latek trafił już za kratki. Teraz może mu grozić do 15 lat więzienia.

Kujawsko-pomorska policja ma nowe radiowozy