Sklepik na Rynku Nowomiejskim zamknięty. Toruńscy przedsiębiorcy: obniżyć opłaty!

i

Autor: Michał Kaproń

Sklepik na Rynku Nowomiejskim zamknięty. Toruńscy przedsiębiorcy: obniżyć opłaty!

2022-05-26 22:51

Głośno ostatnio zrobiło się w toruńskich mediach o sklepie spożywczym na Rynku Nowomiejskim, który nie wytrzymał bitwy ze współczesnością i uległ likwidacji. Wykorzystali ten fakt przedstawiciele tzw. Strajku Przedsiębiorców, by zapostulować o obniżenie opłat za komunalne lokale na starówce

Zobaczcie Państwo ile lokali już się pozamykało, ile jest ich na toruńskiej starówce do wynajęcia. Czy chcemy oglądać taki obraz tego miejsca? Czy zamiast starówki obłożonej w sieciówkach, nie wolimy by istniały dalej kultowe, klimatyczne miejsca prowadzone przez drobnych przedsiębiorców, jak ten sklepik?

Pytał Adam Nawara z partii Polska Liberalna. Lokal po sklepie na Rynku Nowomiejskim został wystawiony przez Zakład Gospodarki Komunalnej do wynajęcia w drodze przetargu ustnego. Wraz z nim między innymi cztery inne lokale na obszarze zespołu staromiejskiego.

Coraz więcej kultowych miejsc jest zamykanych. Musimy niestety źle ocenić działania Urzędu Miasta. W związku z trudnymi sytuacjami, jakie mają przedsiębiorcy – głownie tu, na starówce – przygotowaliśmy pismo z zapytaniem do Prezydenta Torunia. Głównie chodziłoby o obniżenie stawki za wynajem lokali. Przedstawiamy Panu prezydentowi ten postulat po konsultacjach z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy jako główną udrękę wskazują właśnie problem zbyt wysokich opłat. 

Mówił Krystian Wiśniewski z partii Polska Liberalna przed zlikwidowanym sklepem na Rynku Nowomiejskim. Pismo publikujemy poniżej. Przedsiębiorcy nie ustrzegli się kilku potknięć ortograficznych i interpunkcyjnych, ale sens jest dość jasny:

Sklepik na Rynku Nowomiejskim zamknięty. Toruńscy przedsiębiorcy: obniżyć opłaty!

i

Autor: Michał Kaproń