Sklep internetowy z lokalną żywnością w Toruniu powraca! Można składać zamówienia

2023-01-19 8:22
Lokalne wyroby spożywcze
Autor: Urząd Marszałkowski w Toruniu Można spróbować lokalnej żywności od producenta!

Powraca możliwość zamawiania lokalnych i tradycyjnych wyrobów! Działalność sklepu internetowego "Lokalna Żywność" promuje Urząd Marszałkowski w Toruniu. To doskonała możliwość do spróbowania regionalnych przysmaków m.in. wędlin, serów itp.

Gzik z cebulką, ricotta, sok z pigwy – to jedne z wielu nowości, które można kupić w sklepie internetowym Lokalna Żywność. Zamówienia można składać do 23 stycznia (do godziny 12). Odbiór zamówień 26 stycznia w trzech lokalizacjach w Toruniu. Istnieje również możliwość skorzystania z dostawy do domu na terenie Torunia w cenie 20 zł, a zakupy powyżej 200 zł zostaną dostarczone bezpłatnie.

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 26 stycznia w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • na trzecim piętrze (w bufecie) Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 (od 14.30 do 16),
  • w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16 (od 14.30 do 16.30),
  • w auli głównej UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11 (od 15 do 16).

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha produkcji żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, co zapewnia najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku, a mleko sprzedawane w butelkach zwrotnych. Zakupy na portalu Lokalnej Żywności to także wsparcie lokalnego biznesu.

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE