Sezon turystyczny niepewny. Pomoże go ożywić akcja #WspieramGastroToruń [AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-05-20 22:21 Magdalena Witt-Ratowska

Trochę odważnych się znalazło i zdecydowało się otworzyć restauracje dla jeszcze nielicznych gości i torunian. Niektórzy czekają na pewniejsze czasy lub obserwują inne lokale i zaproszą do swoich w ciągu kilku dni. Liczą też na zainteresowanie i sympatię tych gości, którzy obejrzą film #WspieramGastroToruń.

To niespełna trzyminutowy film promocyjny, który ma zachęcić nie tylko turystów, ale także torunian do odwiedzania restauracji albo zamawiania na wynos. Ta druga opcja zyskała wielu zwolenników w czasach zarazy. I nawet ci, którzy lokale otwierają, możliwość telefonicznego czy internetowego zamawiania dań pozostawiają. Na razie sporo miejsc odnosi się z rezerwą do ponownego otwarcia.

Przyczyn jest wiele - niepewność, czy dla wszystkich to bezpieczne, braki w personelu i problemy z utrzymaniem firmy, mało czasu na ponowny rozruch interesu, nie wszyscy mieli też odpowiednie pozwolenia na ogródki, do tego coraz wyższe ceny żywności. W miniony weekend jeszcze nie było widać wielkich przygotowań przed "odmrożeniem" gastronomii w Toruniu. Wiele uliczek i miejsc, gdzie normalnie w sezonie są dziesiątki ogródków restauracyjnych - było teraz raczej pustych. Ale z każdym dniem otwiera się coraz więcej lokali.

Akcję #WspieramGastroToruń przygotował Urząd Miasta i przede wszystkim Agnieszka Michałowska, właścicielka Akademii Kulinarnej Studio A, dr Marta Sikorska z Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK oraz toruńskie fotografki. Dziewczyny zrealizowały akcję w ramach wolontariatu. Na filmie zobaczymy ponad 40 toruńskich restauracji. Każda ekipa prezentuje się na zewnątrz, w maseczkach ochronnych, przyłbicach i otoczeniu charakterystycznych dla danego miejsca elementów. Są m.in. stroje kujawskie, latająca pizza, lampiony, lody i... koty. Wszystko w rytmie "Wiosny" Antonio Vivaldiego, którą wykonała Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

O akcji wspierania toruńskiej gastronomii mówi Agnieszka Michałowska:

Celem akcji jest pokazanie, że branża gastronomiczna, tak bardzo powiązana z usługami turystycznymi, działa w Toruniu i czeka na gości i klientów. Film obejrzymy także TUTAJ.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.