Pierwsze selfi

i

Autor: fb Buzz Aldrin wykonał pierwsze selfi w kosmosie!

Ciekawostka

Selfi w kosmosie. Zostało zrobione z narażeniem życia!

2023-03-23 8:46

Pierwsze selfi w kosmosie zrobił amerykański astronauta Buzz Aldrin (ur. 1930 r.). Było to w 1966 roku w czasie trwania projektu NASA pt. Gemini 12. Aldrin wbrew zaleceniom wychylił się z kapsuły kosmicznej, w tle miał naszą planetę, po czym zrobił sobie zdjęcie w tych iście galaktycznych warunkach.

Pierwsze zdjęcie selfi w kosmosie

Autorem pierwszego selfi w kosmosie był Buzz Aldrin, który w 1966 roku uczestniczył w misji NASA. Program nosił nazwę Gemini 12 i miał udowodnić możliwość i skuteczność pracy kosmonautów w otwartej przestrzeni kosmicznej. Do tego czasu nie była to jeszcze kwestia w pełni rozstrzygnięta.

Misja Gemini 12, w której brał udział Aldrin była 26 lotem człowieka w kosmos. Misja Gemini 12 i rozwój całego projektu utorowały drogę dla późniejszych misji Apollo.

Jak Buzz Aldrin zrobił pierwsze selfi w przestrzeni kosmicznej? W trakcie testów miał wychylić się w skafandrze przez właz do otwartej przestrzeni. W tym momencie użył przygotowanego aparatu fotograficznego, żeby zrobić sobie zdjęcie z Ziemią w tle. Faktycznie było to złamanie procedur NASA, jednak za jego czyn nie spotkała go kara. W gruncie rzeczy przeszedł do historii i to nie tylko za sam lot w kosmos.

Warto dodać, że Aldrin był też drugim człowiekiem, który wylądował i spacerował po księżycu w 1969 roku.

Fakty na temat selfi

  • Pierwsze selfi w historii ludzkości zostało zrobione w 1839 roku przez Roberta Corneliusa, który był amatorem chemikiem i entuzjastą fotografii,
  • Pierwszy raz użyto słowa selfi w odniesieniu do zdjęć w roku 2002,
  • Kapituła Słownika Oksfordzkiego uznała selfi za słowo roku 2013!