Pierwsze selfi

i

Autor: fb Buzz Aldrin wykonał pierwsze selfi w kosmosie!

Ciekawostka

Selfi w kosmosie. Zostało zrobione z narażeniem życia!

2023-03-23 8:46

Pierwsze selfi w kosmosie zrobił amerykański astronauta Buzz Aldrin (ur. 1930 r.). Było to w 1966 roku w czasie trwania projektu NASA pt. Gemini 12. Aldrin wbrew zaleceniom wychylił się z kapsuły kosmicznej, w tle miał naszą planetę, po czym zrobił sobie zdjęcie w tych iście galaktycznych warunkach.

Pierwsze zdjęcie selfi w kosmosie

Autorem pierwszego selfi w kosmosie był Buzz Aldrin, który w 1966 roku uczestniczył w misji NASA. Program nosił nazwę Gemini 12 i miał udowodnić możliwość i skuteczność pracy kosmonautów w otwartej przestrzeni kosmicznej. Do tego czasu nie była to jeszcze kwestia w pełni rozstrzygnięta.

Misja Gemini 12, w której brał udział Aldrin była 26 lotem człowieka w kosmos. Misja Gemini 12 i rozwój całego projektu utorowały drogę dla późniejszych misji Apollo.

Jak Buzz Aldrin zrobił pierwsze selfi w przestrzeni kosmicznej? W trakcie testów miał wychylić się w skafandrze przez właz do otwartej przestrzeni. W tym momencie użył przygotowanego aparatu fotograficznego, żeby zrobić sobie zdjęcie z Ziemią w tle. Faktycznie było to złamanie procedur NASA, jednak za jego czyn nie spotkała go kara. W gruncie rzeczy przeszedł do historii i to nie tylko za sam lot w kosmos.

Warto dodać, że Aldrin był też drugim człowiekiem, który wylądował i spacerował po księżycu w 1969 roku.

Fakty na temat selfi

  • Pierwsze selfi w historii ludzkości zostało zrobione w 1839 roku przez Roberta Corneliusa, który był amatorem chemikiem i entuzjastą fotografii,
  • Pierwszy raz użyto słowa selfi w odniesieniu do zdjęć w roku 2002,
  • Kapituła Słownika Oksfordzkiego uznała selfi za słowo roku 2013!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE