Ściskawa, koncerty, biegi, licytacje online. Ale wolontariuszom warto "nawrzucać" osobiście! Finał WOŚP w Toruniu [AUDIO, WIDEO]

2021-01-29 14:38

Trudno wyobrazić sobie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy bez Ściskawy w namalowanym sercu, koncertów i licytacji na scenie od rana do nocy, światełka do nieba i biegów "Policz się z cukrzycą". Dlatego to wszystko będzie, z tą tylko niewielką różnicą, że online.

Po prostu częściej będziemy w tym roku zerkać w ekrany i na transmisje live niż spacerować po toruńskiej starówce. Ale 31 stycznia wyjść na chwilę trzeba i koniecznie poszukać wolontariuszy. Na ulicach naszego miasta będzie ich około dwustu. Może uda się spotkać Toruńskie Cielaki?

WOŚP w Toruniu 2020

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska

Pierwsze relacje pojawią się na stronie toruńskiego sztabu wosp2021torun.pl w niedzielę, już od godziny 10.00.

Będą zespoły dziecięce i młodzieżowe, eksperymenty z Centrum Nowoczesności, pokazy kulinarne, pierwszej pomocy, rozmowy ze specjalistami, wolontariuszami, osobami, którym pomógł Orkiestrowy sprzęt medyczny, rozmowa o prawach kobiet, Wielka Ściskawa, wizyty w Muzeum Podróżników, zwiedzanie Torunia z Domem Legend, koncerty (m.in. Paraliż Band, Mariusz Lubomski), w międzyczasie będą do obejrzenia archiwalne filmy z poprzednich finałów WOŚP i oczywiście licytacje. 

W tym ta nietypowa, ale wielu osobom już znana. Najdłuższe, działające wahadło Foucaulta w Polsce znajduje się w toruńskim Młynie Wiedzy i po raz ósmy jego nazwa będzie licytowana na rzecz WOŚP. Zaczyna się od złotówki. W ubiegłym roku konto WOŚP zostało zasilone kwotą 2225 złotych.

Poza wrzucaniem do puszki wolontariuszy można wesprzeć e-Skarbonkę i to nie tylko 31 stycznia. W toruńskiej znalazło się do tej pory ponad 6 tysięcy złotych.

Więcej o finale mówi Marcin Centkowski, koordynator biura prasowego.

Posłuchaj, co w programie toruńskiego finału WOŚP:

Od lat Orkiestrze towarzyszą imprezy biegowe. Mimo pandemii 15.Bieg "Policz się z cukrzycą" będzie, ale w formie wirtualnej i indywidualnej. Uczestnicy sami decydują o trasie i formie, dystans to 5 km. Z pieniędzy za rejestrację zostaną zakupione pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet z cukrzycą. A my poniżej przypominamy toruńskie biegi z ostatnich dwóch lat. Może warto poszukać się na zdjęciach?

Toruńskie biegi WOŚP w 2019 i 2020 roku

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest poświęcony zbiórce środków na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!