Rząd daje pieniądze na remont mostu. Prezydent dowiaduje się o tym od dziennikarzy

2020-06-03 13:43 Mariusz Luda
Most w Toruniu
Autor: Mariusz Luda 45,7 miliona złotych dotacji z rządu RP

Toruń otrzyma rządową dotację do rozbudowy i modernizacji mostu im. Józefa Piłsudskiego. To grubo ponad 45 milionów złotych. Gdy sukcesem, we wtorek rano (02.06) chwalili się radni Prawa i Sprawiedliwości zarówno w Radzie i Zarządzie Miasta, jak i Sejmiku Województwa – prezydent Torunia, Michał Zaleski o przyznanej dotacji jeszcze nie wiedział. Na popołudniowej konferencji prasowej mówił, że czeka jeszcze na "ministerialny podpis".

Niemałym zaskoczeniem okazała się dla prezydenta Torunia, Michała Zaleskiego informacja, że miasto dotrzyma z subwencji rządowej blisko 46 milionów złotych dofinansowania do rozbudowy i modernizacji mostu im. Józefa Piłsudskiego. Gdy we wtorek rano (02.06) sukces obwieściły toruńskie i wojewódzkie struktury Prawa i Sprawiedliwości, tego samego dnia na popołudniowej konferencji prasowej Michał Zaleski czekał jeszcze na decyzję ministra i jego podpis. Gdy dziennikarze zapewnili, że partia rządząca i jej przedstawiciele zarówno w Radzie i Zarządzie Miasta, jak i Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego obwieściła sukces - prezydent Torunia nie krył pozytywnego zaskoczenia i z radością przyjął te informacje, a wcześniejszy "brak informacji" wytłumaczył obowiązkami służbowymi.

Gdy toruński PiS chwalił się dotacją, prezydent Torunia czekał jeszcze na ministerialny podpis

O porannej konferencji toruńskich i wojewódzkich struktur PiSu, ale i przyznanej przez rząd RP dotacji do rozbudowy i modernizacji mostu – Michał Zaleski dowiedział się od dziennikarzy. Nie krył zaskoczenia, ale i zadowolenia z powziętych informacji.

Prezydent Torunia o dotacji dla tak ważnej inwestycji - dowiedział się od dziennikarzy

Inwestycja pochłonie ponad 122 miliony złotych. Wiadomo, że subwencję rządową miasto będzie musiało wydatkować i rozliczyć jeszcze w tym roku. Drugie tyle musi wydać z własnej kasy. Przedsięwzięcie ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku.

Inwestycja pochłonie ponad 122 miliony złotych

Wraz z toruńskim mostem, pieniądze z subwencji na rozbudowę dróg lokalnych otrzymają także Grudziądz oraz Świecie nad Osą. Grudziądz na ulicę Droga Łąkowa, a Świecie nad Osą na przebudowę mostu i kładki dla pieszych nad Strugą Radzyńską.

Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.