Gęsina na św. Marcina

i

Autor: pixabay.com Gęsina na św. Marcina

Ruszyła kampania ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. Mamy dla Was gęsie tuszki

2022-10-07 6:49

W Kujawsko-Pomorskiem udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów Święta Niepodległości w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. To inicjatywa zapoczątkowaną przez marszałka Piotra Całbeckiego w 2009 roku.

Tegoroczny Festiwal Gęsiny, który odbędzie się w piątek i sobotę 11-12 listopada, po dwóch latach wraca do podtoruńskiego Przysieka. Podczas finałowej imprezy będzie można znaleźć wyjątkowe artykuły – regionalne produkty, żywność ekologiczną czy rękodzieło. W Gęsiej Karczmie będą odbywać się degustacje, którym towarzyszyć będą muzyka na żywo i konkursy z nagrodami. Pokazów prowadzone będą przez znanych kucharzy: Mateusza Gesslera, Grzegorza Łapanowskiego, Cristiny Catese i Tomasza Purola.

Jak co roku marszałek Piotr Całbecki przekazuje mieszkańcom regionu gęsie tuszki na świąteczny obiad, w tym roku jest ich 2022. Jeżeli chcecie wygrać gąskę, to słuchajcie w piątek 7 października Radia ESKA Toruń na 104,6 FM o 8, 12 i 16.

Więcej szczegółów na temat akcji specjalnych pojawi się wkrótce na naszej stronie www.kujawsko-pomorskie.pl oraz na www.czasnagesine.pl.