Ruszył punkt pobrań Drive&Go-Thru w Toruniu! Tu sprawdzisz czy nie chorujesz na koronawirusa

2020-05-04 12:48
Ruszył punkt pobrań Drive&Go-Thru w Toruniu! Tu sprawdzisz czy nie chorujesz na koronawirusa
Autor: pixabay.com Ruszył punkt pobrań Drive&Go-Thru w Toruniu! Tu sprawdzisz czy nie chorujesz na koronawirusa

Toruń dołącza do miast, w których na własną rękę będziemy mogli sprawdzić obecność COVID19 w naszym organizmie. Dziś wystartował specjalny punkt pobrań, który wzorem innych ma być bezpieczny, szybki i dać nam pewność, że nie jesteśmy nosicielami koronawirusa.

O tym, że w Toruniu ma pojawić się punkt pobrań poinformował tuż przed majówką prezydent Michał Zaleski. Podczas swojej konferencji powiedział, że badania będą realizowane również komercyjnie, a więc każdy z nas będzie mógł sprawdzić czy jest zarażony koronawirusem. Jedak nie za darmo...

Dla kogo bezpłatne i płatne badania na obecność koronawirusa?

Testy wykonywane bezpłatnie będą wyłącznie dla medyków, którzy będą mieli przy sobie dokument potwierdzający prawa do wykonywania zawodu. Z darmowego sprawdzania, po wcześniejszej rejestracji skorzystają ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki, a także stomatolodzy, diagności laboratoryjni czy fizjoterapeuci.

Test dla nie-medyka jest płatny. Jego koszt to 584 złotych. Jest to badanie genetyczne, które jest na ten moment najdokładniejsze, które jesteśmy w stanie wykonać.

Jak zrobić badanie w Toruniu na obecność koronawirusa?

Wystarczy zarejestrować się na stronie laboratorium Vitlabo. W przeciągu 24 godzin powinien się z nami skontaktować pracownik, który ustali dogodny termin pobrania próbki. Wtedy możemy udać się do punktu, który znajduje się przy Centrum Targowym PARK (ul. Szosa Bydgoska 3), będzie to możliwe od poniedziałku do piątku między 08:00 a 12:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE