Rowerem i spacerem przez most Piłsudskiego. Nowy chodnik oddany do użytku

2021-05-06 20:05 Magdalena Witt-Ratowska
Most Piłsudskiego w Toruniu
Autor: www.mzd.torun.pl

Na razie jeden, ten od strony zachodniej. Będzie można z niego korzystać od jutra (7 maja), mniej więcej od godziny 9.00. Ścieżka jest gotowa, ale jeszcze będą prowadzone na niej prace. Drogowcy zabiorą się też za modernizację po drugiej stronie.

Budowa chodnika zachodniego trwała dwa miesiące. Teraz zostanie udostępniony, ale trzeba się jeszcze liczyć z tym, że na ścieżce spotkamy pracowników:

Będziemy montować latarnie, będziemy montować dylatacje, będzie też wykonany biały pas, rozdzielający ścieżkę pieszą od rowerowej - zapowiada Rafał Labocha, kierownik robót mostowych Intop Warszawa.

Nie ma jeszcze gotowych schodów i windy, ale miejsca te zabezpieczono barierami. Pojawiły się także odrestaurowane balustrady, które od początku były przewidziane w projekcie. Nową ścieżką można przemieszczać się także wieczorem, bo zamontowano tymczasowe oświetlenie. Docelowo będzie 40 lamp (po każdej ze stron) takich samych, jak na Alei Św.Jana Pawła II.

Najważniejsze - chodnik jest dużo szerszy niż poprzedni. Tzw. półki poszerzono dwukrotnie. Obecnie mają 4,2 metra. Aktualne prace, ale także utrudnienia można śledzić TU.

Chodnik (strona wschodnia) przed remontem/archiwum
Autor: M.Witt-Ratowska Chodnik (strona wschodnia) przed remontem/archiwum
Toruń oferuje działki na sprzedaż