"Remont stulecia" w Horzycy brzmi niemal jak tytuł spektaklu [AUDIO, WIDEO]

2020-09-27 13:11 Magdalena Witt-Ratowska
Scena główna Teatru Horzycy
Autor: M.Witt-Ratowska Scena główna Teatru Horzycy

Prace przy elewacji, termomodernizacja i wentylacja, wymiana oświetlenia, foteli i podłóg na widowni, z balkonowymi włącznie. Do tego malowanie ścian, odświeżanie kolorystyki, wymiana kurtyny. Jedynie sztukaterie i złocenia pozostaną nietknięte - zapowiada dyrektor Andrzej Churski. Budynek główny Teatru Horzycy w Toruniu przechodzi mocny lifting i to w ekspresowym tempie.

Do prac przymierzano się długo, miały rozpocząć się wcześniej i być prowadzone etapami przez cały rok. Jednak koronawirus pokrzyżował plany, projekt remontu też się zmieniał, ale czas do końca prac miał pozostać ten sam. Kilka miesięcy "uciekło", bo remont rozpoczęto dopiero w wakacje. Powinien potrwać do końca listopada. Na otwarcie 28.11 przewidziano premierę "Zemsty" Aleksandra Fredry, równo w setną rocznicę premiery na scenie polskiej w Toruniu. Współczesną wersję "Zemsty" (w reżyserii Pawła Paszty) przeniesiono na marzec 2021 roku. Za to teatr obiecuje, że na wyremontowanej dużej scenie postara się zaprezentować w Sylwestra "Karierę Nikodema Dyzmy". Remont Teatru im.Wilama Horzycy obejmuje:

  • naprawę i malowanie elewacji zewnętrznych,
  • renowację i wymianę podłóg widowni parteru, pierwszego i drugiego balkonu,
  • wymianę foteli na wszystkich poziomach widowni - będzie wygodniej, bardziej komfortowo i z lepszymi warunkami do oglądania spektakli,
  • termomodernizację z przywróceniem wentylacji w całym budynku, która nie działała od kilkudziesięciu lat,
  • wymianę oświetlenia scenicznego na energooszczędne, np. 200 żarówek typu led trafi do wielkiego żyrandola na widownią,
  • odświeżenie teatralnych wnętrz po 20 latach, oprócz złoceń i sztukaterii (są w dobrym stanie),
  • wymianę kurtyny.
Do końca listopada trwa remont Teatru Horzycy:
W Teatrze Horzycy trwa remont

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Remont Teatru im.Wilama Horzycy kosztuje 11 milionów złotych. Pieniądze są z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego oraz teatru. Termomodernizacja dofinansowana jest ze środków unijnych i Regionalnego Programu Operacyjnego.

Kariera Nikodema Dyzmy - premiera w Teatrze Horzycy w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.