Razem dali rady. Toruńscy społecznicy i radni docenieni przez Fundację Batorego [AUDIO]

i

Autor: Stowarzyszenie Obywatelski Toruń Od lewej: Danuta Stępkowska oraz Marcin Łowicki

Razem dali rady. Toruńscy społecznicy i radni docenieni przez Fundację Batorego [AUDIO]

2022-02-08 13:31

Prawie wszystkie osiedla mają w tej kadencji swoje rady okręgów. Mimo sytuacji epidemicznej, udało się je wyłonić dzięki zmianie w ordynacji wyborczej oraz szerokim działaniom toruńskim społeczników. To oni wraz z radnymi zostali wyróżnieni przez Fundację Batorego.

Torunianie zostali nominowani do nagrody Super Samorząd. Pretenduje do niej 15 innych podmiotów. Pokazują, że współpraca władz lokalnych oraz mieszkańców może się udać i dawać wymierne sukcesy. Tym bez wątpienia było to, co udało się zrobić przy okazji wyborów do toruńskich rad okręgów.

12 na 13 osiedli ma swoich reprezentantów. Co więcej - przez zmianę ordynacji wyborczej, całość udało się zrealizować mimo pandemii koronawirusa. Mieszkańcy chętnie wzięli udział w wyborze kandydatów do swojego osiedla. Rekordowe liczby odnotowało choćby osiedle Wrzosy, gdzie do głosowania wybrało się ponad pół tysiąca mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że swojej rady doczeka się także Rubinkowo. Mieszkańcy swoich przedstawicieli nie mogli wybrać jesienią ubiegłego roku, ponieważ jeden z kandydatów wycofał się z wyborów. Kolejne powinny odbyć się wiosną.

O współpracy z samorządem, efekcie kuli śnieżnej w działaniach społeczników oraz o tym jak rośnie świadomość torunian rozmawiamy z przedstawicielką Stowarzyszenia Obywatelski Toruń.

Posłuchaj naszej rozmowy z Danutą Stępkowską ze Stowarzyszenia Obywatelski Toruń

Ogłoszenie laureatów odbędzie się 15 lutego o godzinie 18:00 na profilu Fundacji Batorego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE