Edward Gierek

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Edward Gierek

QUIZ

QUIZ. Komunistyczni liderzy z PZPR. Na wszystkie pytania odpowie tylko prawdziwy znawca!

2023-12-08 10:06

Pierwsi sekretarze PZPR (Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej) byli faktycznymi władcami Polski Ludowej. Ta funkcja dawała wielką siłę polityczną w niedemokratycznej PRL. Losy Polaków często zależały od charakteru i poglądów tzw. "pierwszego". Zabawcie się z naszym Quizem i poznajcie mało znane fakty o komunistycznych liderach!

Pierwsi sekretarze PZPR

Pierwsi sekretarze Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR) w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (PRL) byli jednymi z najważniejszych postaci politycznych w kraju. PZPR była jedyną legalną partią w okresie komunistycznego reżimu w Polsce (1948–1989), a jej pierwszy sekretarz pełnił funkcję najwyższego przywódcy partii.

Wszyscy sekretarze mieli istotny wpływ na kształtowanie polityki, społeczeństwa oraz gospodarki w Polsce Ludowej. Ich rządy były związane z różnymi etapami historii PRL, od początkowego okresu stalinizmu po próby liberalizacji i kryzysy gospodarcze.

Pierwsi sekretarze PZPR

Pytanie 1 z 10
Gdzie urodził się Bolesław Bierut?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE