Puchar Polski Pit Bike Off-Road: czas na Wierzchucin Królewski!

2022-07-29 9:15

Wakacyjna runda zawodów off-road odbędzie się w Kujawsko-Pomorskiem. Na przebudowany tor SMC Motorsports Park zjadą zawodnicy z całego kraju, po to by rywalizować o miejsca na podium oraz punkty do klasyfikacji generalnej sezonu.

Tym razem areną zmagań na off-roadzie stanie się SMC Motorsports Park, mimo że zawodnicy pit bike już ścigali się w tym miejscu, czeka ich wiele niespodzianek.

- Cieszę się, że już po raz drugi zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zjadą na nasz rodzimy tor SMC Motorsports Park w Wierzchucinie Królewski - mówi Sebastian Chwiałkowski, gospodarz obiektu. - Niespodzianki czekają na zawodników na każdym kroku. Kompletnie została przebudowana nitka toru, został zmieniony kierunek jazdy, przebudowany każdy skok i najazd, dodaliśmy kilka metrów wyprofilowanej bandy. Tor jest szybszy, ale nadal techniczny i dłuższy o ponad 170 metrów.

Przypomnijmy, że w cyklu pucharowym zawodnicy ścigający się na minimotocyklach marek YCF, MRF, Kayo i RXF mają do przejechania aż sześć rund, zorganizowanych na terenie całego kraju. Za nimi już spotkania na torze Głażewo, w Mrągowie oraz Mistrzostwa Polski, które rozegrane zostały na torze motocrossowym w Gdańsku. Kolejny przystanek nie tylko będzie oznaczał nowości i niespodzianki, ale także stałe punkty programu. Nie zabraknie partnerów Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, którzy aktywnie włączają się w obecność na zawodach. III runda Pucharu Polski Pit Bike Off-road odbędzie się w niedzielę, 31 lipca. Zawodnicy tradycyjnie staną do dwóch wyścigów, a dzień wcześniej będą trenować podczas jazd wolnych. Warto dodać, że do rywalizacji można przystąpić na każdym etapie sezonu, a więcej informacji możecie znaleźć - TUTAJ.

W sezonie 2022 poza rundą w Wierzchucinie Królewski zaplanowane są jeszcze trzy spotkania: 11 września w Dąbrowie Górniczej, 1 października w Głogowie i 23 października w Zielonej Górze. Partnerem medialnym Pucharu Polski Pit Bike 2022 jest Radio Eska/SuperNova.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE