Przytulanie wskazane - zachęca Szkoła Leśna na Barbarce

2020-09-25 23:09 Magdalena Witt-Ratowska

W tym przypadku dystansu nie trzeba zachować, wręcz przeciwnie - warto przytulać się na potęgę. Na Barbarce odbędzie się akcja tulenia się do drzew i kolejna próba bicia rekordu w tej dziedzinie. Pierwsza edycja odbyła się rok temu. Powtórka już 27 września.

Będzie to kolejna próba bicia rekordu Polski w liczbie osób przytulających się do drzew jednocześnie. W ubiegłym roku się udało - rekord oficjalnie uznano. Do brzóz, dębów, buków, sosen i wiązów przytulało się przez minutę 159 osób. Każdy może oczywiście wybrać swoje drzewo. W tym roku podejmujemy drugą próbę i mamy nadzieję że będzie nas więcej. Jeśli dla was drzewa i przyroda są ważne, bądźcie z nami - zachęca Monika Krauze, dyrektor Szkoły Leśnej.

Drzew tulenie to jedno z wydarzeń rodzinnej akcji plenerowej "Las dla ludzi, ludzie dla lasu". Będzie można skorzystać z zabaw na stoiskach edukacyjnych i plastycznych, odbędzie się kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych, a na barbarkowej scenie nie zabraknie występów.

Do tego finał konkursu na największą ilość zebranych grzybów. I wcale nie trzeba zbierać ich koniecznie tego dnia - konkurs już trwa na profilu Szkoły Leśnej, można do niego cały czas dołączyć. Czekają nagrody. Szkoła Leśna na Barbarce zaprasza w niedzielę, 27 września, między godziną 14.00 a 17.00. Bicie rekordu zaplanowano na 14.30. W galerii przypominamy ubiegłoroczną akcję przytulania drzew.

Toruń stawia na zieleń. Rozpoczęły się starania o "Zieloną starówkę"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.