"Przepraszamy, że spowalniamy, ale rząd obalamy". Protestujący blokowali ruch na ulicach Torunia [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-10-27 22:55 Magdalena Witt-Ratowska

W Toruniu minął piąty dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego i zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Tym razem manifestacja przybrała formę blokowania ruchu na ulicach miasta i przebiegła raczej spokojnie.

Uczestniczki i uczestnicy protestu mieli do wyboru blokadę pieszą, rowerową i samochodową. "Spacerowiczów" można było spotkać na przejściu dla pieszych na Placu Rapackiego. Brygada rowerowa wyruszyła spod CKK Jordanki w kierunku Czerwonej Drogi i Bema, natomiast samochody protestujących dziewczyn pojawiły się między innymi na moście im.gen.Zawackiej oraz Placu Daszyńskiego.

Kolejny dzień protestów w Toruniu: zablokowane drogi i mosty

Protesty w Toruniu są organizowane od piątku, 23 października. Codziennie przybierają inną formę. Był "czarny spacer" z czarnymi parasolkami po starówce, przemarsz pod siedzibę Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, katedrę śś.Janów i Radio Maryja, siedzący protest na Placu Teatralnym i teraz blokowanie ruchu.

28 października Toruń dołącza do ogólnopolskiego strajku. Organizatorki toruńskich demonstracji informują o spotkaniu pod pomnikiem Kopernika o godzinie 18.00.

Protesty nie tylko w dużych miastach. Na ulicę wyszli mieszkańcy Świecia niedaleko Bydgoszczy