Prawie 400 ton piasku trafi na toruńskie place zabaw. Czeka je też gruntowny przegląd

2021-02-27 15:37
Prawie 400 ton piasku trafi na toruńskie place zabaw. Czeka je też gruntowny przegląd
Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

Toruńskie place zabaw przejdą spory lifting. Do wymiany piasek, do konserwacji urządzenia, którymi bawią się najmłodsi. Oprócz względów estetycznych - miasto postawi także na bezpieczeństwo odwiedzających.

Miasto przystępuje do wiosennych porządków na placach zabaw. Dotyczy to 71 takich obiektów. Do piaskownic ma zostać wsypane aż 376 ton piasku, który jest zgodny z wymaganiami sanitarnymi. To jednak nie koniec. Tereny rekreacji zostaną także odchwaszczone, a powierzchnie, z którymi najmłodsi mają styczność - zdezynfekowane. Do tego pielęgnacja zieleni, koszenie traw oraz dbanie o czystość wokół.

Od najbliższego poniedziałku (01.03.) ruszą także kontrole bezpieczeństwa na wszystkich tego typu obiektach. Miasto ma także sprawdzać inne miejsca rekreacji na świeżym powietrzu - tj. stoły do pingponga oraz te do szachów, altanki, ławki i inne obiekty małej architektury. Takie kontrole miasto będzie przeprowadzało przez cały rok.

O krok od tragedii...

To ważne, by oprócz aspektów wizualnych - zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników placów zabaw. Przypomnijmy, że w sierpniu 2019 roku doszło do nieszczęśliwego wypadku na tego typu obiekcie. Na placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 1 przy ul. Strumykowej w Toruniu gałąź z drzewa spadła na bawiące się przedszkolaki. Na szczęście skończyło się na otarciach i strachu. Po tym incydencie zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz zarządził kontrole wszystkich miejskich placów zabaw pod kątem bezpieczeństwa.

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu cały czas jest otwarty dla zwiedzających:
Muzeum "Dom PRL-u" w Toruniu