"Posłuchaj energii Miasta” – zachęca PGE Toruń i Toruńska Orkiestra Symfoniczna

2020-05-21 10:52 Mariusz Luda
Posłuchaj energii Miasta - niezwykły koncert dla najmłodszych!
Autor: www.pixabay.com Na koncert zaprasza PGE Toruń i TOS

"Posłuchaj energii Miasta” – zachęca PGE Toruń i wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną zaprasza dzieci do wysłuchania wyjątkowego koncertu przeplatanego legendami i opowieściami, muzyką oraz piosenką. Pierwszy z koncertów już dzisiaj, 21 maja o godz. 12.00 na Facebookowym profilu TOS-u.

Współtwórcami projektu są filharmonie i orkiestry z pięciu miast w Polsce, w których spółka PGE Energia Ciepła S.A. prowadzi swoją działalność. O co chodzi w całej akcji?

Od 18 maja, przez dwa tygodnie, jedna z filharmonii z Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Torunia i Warszawy będzie każdego dnia opowiadała historię swojego miasta. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprezentuje na swoim Facebooku w czwartki o godz. 12.00 dwie muzyczne historie, przeplatane muzyką i piosenką, związane z toruńskimi legendami: „Zaczarowane skrzypce Flisaka” (21 maja) i „Piernikowe zapachy” (28 maja).

- "Posłuchaj energii Miasta” to kolejny projekt, który powstał we współpracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, będącą tu realizatorem muzycznych opowieści dla najmłodszych.  Tym projektem chcemy wzbogacić domową edukację muzyczną, rozbudzić dziecięcą ciekawość i w trochę inny sposób pokazać znane toruńskie legendy. Jednocześnie dzięki temu, że projekt realizowany jest  w różnych polskich miastach, chcemy zainteresować dzieci i ich rodziców do odwiedzenia tych miejsc - tłumaczy Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Pięć różnych miast w Polsce to pięć różnych historii opatrzonych lokalną symboliką, legendami i opowieściami, przeplatanymi muzyką oraz piosenką. Każde z nich ma swoją ofertę atrakcji dla mieszkańców i turystów.

- Muzyczna odsłona naszego pięknego Torunia w ramach projektu Mecenasa TOS - spółki PGE Energia Ciepła S.A., to przede wszystkim podróż w świat największych zabytków i symboli miasta, prezentacja hejnału miejskiego oraz postaci legendarnego Flisaka, który swoją grą na skrzypcach uratował Toruń przed plagą żab. Zapraszamy naszych najmłodszych odbiorców do wysłuchania piosenek i toruńskich melodii, a także do zajęć manualnych - wykonania skrzypiec i upieczenia pierników - bezsprzecznie największego, symbolu naszego miasta - mówi Przemysław Kempiński p.o. dyrektora Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Na tym właśnie koncentrują się zajęcia edukacyjne dla najmłodszych, realizowane on-line przez instytucje muzyczne z Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Torunia i Warszawy. Zapraszamy najmłodszych w niezwykłą, muzyczną podróż po najbardziej znanych legendach tych polskich miast.