Pomerdane Ranczo w Toruniu czeka na czworonożnych gości! [AUDIO]

2020-06-29 18:10
Pomerdane Ranczo w Toruniu czeka na czworonożnych gości! [AUDIO]
Autor: Marta Łazarska Pomerdane Ranczo w Toruniu czeka na czworonożnych gości! [AUDIO]

To nie rogate, a Pomerdane Ranczo. Mieszkańcy lewobrzeża mają już bezpieczną przestrzeń do zabawy i nauki dla swoich pupili. Przy ulicy Podgórskiej powstał specjalny wybieg, który pozwoli nam poznać naszego psa w kontaktach z innymi, a także - zmotywować go do nauki.

Pomagają w wychowaniu psiaków, wspomagają procesy adopcyjne, wspierają osoby wykluczone społecznie. To tylko kilka działalności, które możemy znaleźć w statucie nowej toruńskiej Fundacji Pomerdani. Prężnie działają od lutego b.r. Od niedawna torunianie mogli skojarzyć ich nazwę z nowym obiektem, który powstał na lewobrzeżu.

To wyjątkowy psi wybieg, którego po tej stronie Wisły zdecydowanie brakowało. Pomerdane Ranczo to aż 2,5 tysiąca mkw., które są do dyspozycji naszego pupila. Pod okiem specjalistów będziemy mogli sprawdzić w jaki sposób zachowuje się w kontakcie z innymi czworonogami czy oswoić go z obecnością innych psów. Wizyta na ranczu to również okazja, by nauczyć naszego psiaka pokonywania przeszkód, które znajdują się na zielonym terenie.

Posłuchaj co o działalności rancza opowiedział nam Jarosław Łosiewicz z Fundacji Pomerdani

Wizyty w miejscach, gdzie nasz pupil może się swobodnie poznać z innym psiakiem, pobiegać w bezpiecznej ogrodzonej przestrzeni bez smyczy jest bardzo ważne dla jego rozwoju. Nie ma co ukrywać - jest to też powód do ogromnej radości!

Ranczo Pomerdani znajdziecie przy ulicy Podgórskiej 12d. Można je odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 17:30-19:30 oraz w weekendy między 12:00 a 14:00. Szczegóły dotyczące działalności Fundacji Pomerdani znajdziecie TUTAJ

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.