Blik

i

Autor: Freepik Polski Blik wchodzi na rynek rumuński!

Gospodarka

Polski system płatniczy Blik robi postępy. Teraz wchodzi na rynek rumuński!

2023-03-21 9:32

Blik Romania - tak nazywa się teraz polski system płatniczy Blik, który wszedł na rynek rumuński. To znacząca oznaka ekspansji polskiej marki w Europie Środkowej. Rumunii zainteresowali się polskim produktem, docenili jego prostotę, sprawność i praktyczność.

Blik jest najczęściej wybieranym systemem płatniczym w Polsce. To polski produkt, który znalazł tysiące zwolenników, którzy docenili jego prostotę i praktyczność. System rozwija się od 8 lat i stale robi postępy. Oznaką ekspansji jest wejście Blika na rynek rumuński, gdzie nazywać się będzie Blik Romania. W ramach tej operacji powstała spółka Blik Romania S.A., która będzie odpowiadała za rozpowszechnianie systemu Blik w Rumunii.

Firma zapowiada, że ich strategia dalszego rozwoju będzie ściśle związana ze wzmacnianiem obecności Blika poza Polską. Celem jest uczynienie z Blika europejskiego systemu płatniczego.

Wejście na rynek rumuński poprzedziły długie analizy i badania tamtejszych warunków. Obecnie gospodarka Rumunii jest jedną z najszybciej rozwijających się w Europie. Ponadto Rumunia ma jedną z najważniejszych gospodarek cyfrowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Tamtejsza bankowość mobilna oraz handel elektroniczny znajdują się na bardzo wysokim poziomie. Klienci są zaś chętni i otwarci na nowe technologie i cyfryzację płatności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE