Połowa torunian otrzymała maseczki ochronne. Nie masz, choć sąsiedzi już dostali? Możesz to zgłosić

2020-04-27 12:33
Maseczki ochronne dla torunian
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Maseczki ochronne dla torunian

Ponad 96 tysięcy maseczek ochronnych trafiło do mieszkańców Torunia. Co ważne, są one bezpłatne i wielorazowego użytku. W sumie miasto zakupiło 180 tysięcy sztuk. W ubiegłym tygodniu rozdano połowę. Dystrybucją zajmują się spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości. Warto sprawdzić, czy na naszym osiedlu maseczki już rozdawano. Jeżeli ich nie otrzymaliśmy - zgłośmy to!

Jak informuje Urząd Miasta, do Torunia docierają kolejne partie maseczek ochronnych. Dziś (27.04) będą dystrybuowane na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Kopernik" - 5 tysięcy sztuk. Można je znaleźć w skrzynkach na listy. Tam, gdzie jest zabudowa wielorodzinna - dotyczy to całego miasta - rozdawaniem zajmują się spółdzielnie i inni administratorzy, na przykład ZGM czy Toruński TBS. Natomiast w przypadku osiedli z zabudową jednorodzinną, maseczki roznoszą wolontariusze organizacji pozarządowych oraz z Centrum Aktywności Lokalnej.

Do tej pory maseczki powinni mieć już mieszkańcy Kaszczorka, Rubinkowa, Skarpy, osiedla Bielawy i Wrzosów.

Jeżeli ktoś z Państwa w zabudowie wielorodzinnej nie otrzymał jeszcze maseczki, a sąsiedzi już je dostali, lub otrzymał mniej maseczek niż jest domowników, należy w pierwszej kolejności kontaktować się z zarządcą swojej nieruchomości (spółdzielnia czy zarząd wspólnoty mieszkaniowej). Jeśli to nie przyniesie skutku, prosimy dzwonić lub pisać do Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia (e-mail: wsir@um.torun.pl, tel. 56 611 83 60) - informuje magistrat.

W przypadku domków jednorodzinnych, gdzie nie ma zarządców, należy kontaktować się bezpośrednio z Wydziałem Sportu i Rekreacji. 

Maseczki ochronne, które dostają torunianie, są 4-warstwowe, "niemedycznego zastosowania", z certyfikowanej włókniny. Można je prać w temperaturze 60 stopni.