Policjanci z Dobrzejewic ratowali życie kierowcy na środku krajowej "dziesiątki"

2021-05-27 16:08 Magdalena Witt-Ratowska
Policjanci z Dobrzejewic
Autor: Komenda Miejska Policji w Toruniu Policjanci z Dobrzejewic

Dzielnicowi z komisariatu w Dobrzejewicach - dwie policjantki i policjant - szybko i sprawnie przeprowadzili akcję ratowania życia 63-letniemu kierowcy. Mężczyzna stracił przytomność na DK nr 10 w Czernikowie. Na miejscu wykonano masaż serca, ostatecznie chorego przetransportowano helikopterem do szpitala we Włocławku.

Do zdarzenia doszło 26 maja około godziny 10.00. Trójka policjantów patrolowała odcinek krajowej "dziesiątki" na wysokości Czernikowa. W pewnym momencie na skrzyżowaniu zrobił się zator. Okazało się, że w jednym z samochodów zasłabł kierowca. Jego złe samopoczucie zauważyła wcześniej pasażerka. Mężczyzna nagle stracił przytomność.

Policjanci natychmiast podjęli odpowiednie działania - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu:

Starszy sierżant Paweł Mrówczyński natychmiast przystąpił do pomocy jednemu ze świadków, który już starał się udzielać pomocy przedmedycznej. Ponieważ istniało podejrzenie, ze może chodzić o kwestie kardiologiczne wykonywali masaż serca. Dwie policjantki, mł. asp. Mirosława Muchewicz i sierż. szt. Sylwia Kolczyńska od razu przystąpiły do kierowania ruchem oraz bieżącego informowania dyżurnego o zaistniałej sytuacji.

Pomoc udzielona 63-latkowi okazało się na tyle skuteczna, że jeszcze przed przyjazdem medyków mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

Trafił do szpitala w Lipnie, jednak ze względu na poważny stan, konieczny był transport helikopterem do lecznicy we Włocławku.

Mundurowi z Torunia oddają hołd policjantowi z Raciborza